• Sport
  • Publikacja:

Hit kolejki dla Świtu Szczecin! Rośnie przewaga w tabeli

Piłkarze Świtu Szczecin w meczu kolejki pokonali przed własną publicznością Elanę Toruń 1:0. Bramkę na wagę kompletu punktów zdobył Kacper Wojdak.

Szymon Kapelusz dwoił się i troił w sobotnim starciu / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Podopieczni Piotra Klepczarka od pierwszej minuty spotkania próbowali zdominować rywali. Doskonałą sytuację do strzelenia bramki miał Łukasz Święty, jednak piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę.

Chwilę później bliski szczęścia był Szymon Kapelusz. Tym razem doskonałą interwencją popisał się Wojciech Pawłowski, który zdołał sparować futbolówkę na poprzeczkę.

W 26 minucie gospodarze egzekwowali rzut rożny. Doskonałym dośrodkowaniem wprost na nabiegającego na piłkę Kacpra Wojdaka popisał się Adam Ładziak i na trybunach stadionu przy ul. Stołczyńskiej 100 zapanowała euforia.

Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i oba zespoły udały się na zasłużony odpoczynek.

W drugiej części spotkania gra się wyrównała. Wraz z upływającym czasem do głosu zaczęli coraz wyraźniej dochodzić goście. Na nieszczęście piłkarzy Elany, w sobotnie popołudnie dobrze dysponowana była defensywa gospodarzy, a do tego doskonale w bramce spisywał się Piotr Słowikowski.

W końcówce spotkania w pole karne Świtowców raz po raz torunianie posyłali serię dośrodkowań, które jednak nie przyniosły efektu. Gospodarze odnieśli bardzo cenne zwycięstwo i powiększyli przewagę do 14 punktów nad drugą w tabeli… Elaną Toruń.

Świt Szczecin – Elana Toruń 1:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Wojdak (26’)