reklama

reklama
  • Sport
  • Publikacja:

Grupa Azoty Chemik Police szuka wyjścia z trudnej sytuacji

Grupa Azoty Chemik Police, który pewnie zmierza do finału rozgrywek Tauron Ligi, jeszcze do niedawna był potentatem finansowym. Środki finansowe przekazywane przez Grupę Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. pozwalały swobodnie budować zespół na miarę kolejnych tytułów mistrzowskich, nie martwiąc się o przyszłość.

Kibice mogą wesprzeć klub w potrzebie / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bardzo trudna sytuacja finansowa całej Grupy Azoty sprawiła, że strumień finansowy do 10-krotnego Mistrza Polski został zakręcony. Taka decyzja sprawiła, że do niedawna stabilny finansowo klub, stanął nad przepaścią. Mimo iż Chemik Police to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn w historii żeńskiej siatkówki dziś walczy o przetrwanie – dosłownie o przetrwanie.

29 marca podczas Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Klubu Piłki Siatkowej Chemik Police, powołano nową Radę Nadzorczą, która delegowała Radosława Anioła do pełnienia funkcji p.o. prezesa klubu. Z klubem pożegnał się Paweł Frankowski, który swoją funkcję sprawował od 2016 roku.

W klubie, który dotychczas zasilany był finansowaniem zaledwie z jednego źródła, z dnia na dzień trzeba było zmienić podejście i rozpocząć poszukiwania zbilansowanego dopływu środków finansowych od potencjalnych sponsorów.

Klub wyszedł również z inicjatywą do kibiców, aby zorganizować wirtualny mecz, z którego dochód zasili klubowy budżet. Pomóc mają nie tylko wierni kibice, ale również wszyscy ci, którzy chcą wspierać Chemika Police nie tylko w latach świetności, ale również, wtedy kiedy znalazł się nad przepaścią.

Ten mecz nigdy się nie odbędzie, ale przychód ze sprzedanych biletów zasili konto klubuczytamy w komunikacie klubu.

W klubie zdają sobie sprawę, że to nie rozwiąże wszystkich problemów. Może być jednak jedną z form pomocy, które finalnie przybliżą klub do osiągnięcia stabilizacji finansowej. Bilety na wirtualny mecz Grupy Azoty Chemika Police można zakupić na platformie Abilet.pl do końca obecnego sezonu.

Przed Radosławem Aniołem p.o. prezesa klubu bardzo trudne zadanie. Bardzo trudne, nie znaczy, że nie niemożliwe.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.