reklama
  • Polityka
  • Publikacja:

W gminach Police i Dobra w niedzielę odbędzie się II tura wyborów!

W dwóch gminach z terenu powiatu polickiego odbędzie się druga tura wyborów, w której mieszkańcy gminy Police wybierać będą burmistrza, a mieszkańcy gminy Dobra – wójta na nową kadencję 2024 – 2029.

W piątek po północy zacznie obowiązywać cisza wyborcza przed II turą wyborów / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W gminie Police zmierzą się zwycięzca pierwszej tury wyborów Krystian Kowalewski z Projektu Police z ubiegającym się o reelekcję i swoją siódmą kadencję Władysławem Diakunem.

Krystian Kowalewski to 48-letni bezpartyjny samorządowiec, który przed drugą turą wyborów uzyskał poparcie innego kandydata na burmistrza Polic – Grzegorza Ufniarza z Naszych Polic.

Z kolei Władysław Diakun stanowisko burmistrza Polic piastuje nieprzerwanie od roku 1998. W najbliższą niedzielę będzie się ubiegał o swoją siódmą kadencję. Startującego ze Wspólnoty Samorządowej Gryf XXI kandydata wspiera Koalicja Obywatelska, z której ramienia funkcję zastępcy burmistrza piastuje Damian Walczak.

Przypomnijmy, że w pierwszej turze wyborów Krystian Kowalewski otrzymał 5 047 głosów, Władysław Diakun – 4 778 głosów, natomiast Grzegorz Ufniarz 4 081 głosów.

(od lewej) Magdalena Zagrodzka (bezpartyjna), Joanna Napiwodzka (Koalicja Obywatelska) / zdjęcie: Gracjan Broda

W Gminie Dobra o fotel wójta gminy po ustępującej Teresie Derze w drugiej turze wyborów zmierzą się bezpartyjna Magdalena Zagrodzka ze Wspólnoty Samorządowej Gminy Dobra oraz kandydatka Koalicji Obywatelskiej Joanna Napiwodzka.

Magdalena Zagrodzka przez ostatnie pięć lat była radną Gminy Dobra, stojąc w opozycji do urzędującej wójt Teresy Dera. Z kolei Joanna Napiwodzka po podpisaniu umowy koalicyjnej między Wspólnotą Samorządową Gryf XXI i Koalicją Obywatelską została desygnowana do pełnienia funkcji wicestarosty polickiego.

Przed drugą turą wyborów Magdalenę Zagrodzką poparł oficjalnie Waldemar Kitlas (Dobra Platforma), natomiast Joanna Napiwodzka startuje z poparciem Grzegorza Śliwińskiego (KWW Grzegorz Śliwiński Koalicja Samorządowa – przyp. red.) oraz Bogusława Kozioła (Aktywni Dla Gminy Dobra).

W pierwszej turze wyborów na Magdalenę Zagrodzką zagłosowało 4 781 osób, Joanna Napiwodzka otrzymała 2 203 głosy, Grzegorz Śliwiński – 1 993 głosy, Waldemar Kitlas – 1 675 osób, natomiast Bogusław Kozioł – 914 głosów.

Przypomnijmy, że głosowanie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 21 kwietnia między godziną 7:00 a 21:00. Idźcie na wybory!

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.