reklama
  • Polityka
  • Publikacja:

Region Pomorza Zachodniego NSZZ „Solidarność” poparł Władysława Diakuna

Pod siedzibą Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. odbyła się konferencja prasowa, podczas której Mieczysław Jurek zapowiedział, że Region Pomorza Zachodniego NSZZ „Solidarność” poprze Władysława Diakuna w drugiej turze wyborów samorządowych.

(od lewej) kandydat na burmistrza Polic Władysław Diakun, przewodniczący NSZZ „Solidarność” Pomorza Zachodniego Mieczysław Jurek / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Poprzemy Władysława Diakuna w nadchodzących wyborach z prostego powodu. Pan Władysław Diakun jest członkiem naszego związku od chwili jego powstania i jest czynnym związkowcem nadal. Uważamy, że Gmina Police dobrze się rozwija pod kierownictwem Władysława Diakunapodkreślał przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Pomorza Zachodniego.

Mieczysław Jurek powiedział również, że Władysław Diakun posiada rzadką cechę – wrażliwość na krzywdę i kłopoty ludzkie.

Nigdy kto zwrócił się do Władysława Diakuna z prośbą o pomoc, nie został pozostawiony samemu sobie. Włądek Diakun stara się każdemu pomóc i myślę, że przy pozytywnych wyborach dalej policzanie mogliby korzystać jakby z tej wyjątkowej cechy, jaką posiada obecny burmistrzprzekonywał Mieczysław Jurek.

Przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Pomorza Zachodniego wypowiedział się również na temat trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A.

Dzisiaj Zakłady Chemiczne i cała Grupa Azoty wiemy, że jest w kryzysie. Jeszcze nie wiemy w jak głębokim i nie wyobrażam sobie, żeby na tle Zakłady Chemiczne i samorząd nie było współpracy, bo to będzie zły omen i zła wróżba dla tych Zakładów, które niestety okresowo, dobrze, że rzadko, są w kłopotach. Ale dzisiejsze kłopoty również wymagają zgody, współpracy. To jest szansa na szybsze wyjście z problemu. Dlatego uważam, że Władysław Diakun już nie raz sprawdzał się w takiej sytuacji. Teraz na pewno się również i w tej skomplikowanej sytuacji sprawdzi. Dlatego, że jest sprawdzonym człowiekiem, ma doświadczenie i to jest gwarancja ewentualnego wyjścia z kryzysuzaznaczył Mieczysław Jurek.

Zastępca burmistrza Polic Damian Walczak uważa, z kolei, że wybór Władysława Diakuna na burmistrza ułatwi relacje z Grupą Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A.

Myślę, że burmistrz Diakun będzie gwarantem, że będziemy dobrze współpracowali ze Skarbem Państwa, w tym przypadku z Grupą Azoty Policepowiedział Walczak.

(od lewej) pełnomocnik wyborczy Adam Pacholik, kandydat na burmistrza Polic Władysław Diakun / zdjęcie: Gracjan Broda

Zakłady Chemiczne leżą mi na sercu, dlatego że przepracowałem tutaj okres około 20 lat, począwszy od roku 1972powiedział kandydat na burmistrza Polic Władysław Diakun.

Przypomnijmy, że druga tura wyborów samorządowych odbędzie się w niedzielę, 21 kwietnia. Mieszkańcy gminy Police będą wybierali burmistrza Polic na kolejną 5-letnią kadencję pomiędzy ubiegającym się o reelekcję Władysławem Diakunem a Krystianem Kowalewskim z Projektu Police.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.