reklama
  • Polityka
  • Publikacja:

Nowa radna Sejmiku Województwa dr Maria Kubisa odwiedziła Police

W środowe popołudnie pod Urzędem Miejskim w Policach odbyła się konferencja prasowa kandydata na burmistrza Polic Władysława Diakuna poświęcona m.in. wprowadzanemu na terenie gminy Police programowi in-vitro, w której uczestniczyła również dr Maria Kubisa.

Dr Maria Kubisa przyjechała do Polic wesprzeć Władysława Diakuna / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zastępca burmistrza Polic Damian Walczak przypomniał, że programem objętych zostanie 15 par z terenu gminy Police. W budżecie zabezpieczono na ten cel kwotę 90 tysięcy złotych. Połowa wspomnianej kwoty ma być dofinansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Jesteśmy dumni, że po 8 latach nieobecności tego programu na poziomie krajowym, udało nam się w naszej gminie ten program uruchomićpowiedział Damian Walczak.

Walczak przekonywał również, że Gmina Police chce być jeszcze bardziej prorodzinna, stąd m.in. decyzja o podwyższeniu dofinansowania do żłobków niepublicznych, która wzrosła z 600 złotych do kwoty 800 złotych.

Chcemy oficjalnie powiedzieć, że wprowadzimy wyprawkę dla noworodkówzadeklarował Walczak.

Rodzice każdego nowo narodzonego dziecka w Gminie Police będą mogli taką wyprawkę otrzymać. Program miałby ruszyć od 1 czerwca, czyli symbolicznie na Dzień Dziecka.

Obecna na konferencji dr Maria Kubisa, która będzie radną Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego z ramienia Koalicji Obywatelskiej, podziękowała za głosy oddane na jej osobę. Zadeklarowała również, że sporo jej pacjentek z Polic z pewnością skorzysta z gminnego programu leczenia niepłodności metodą in vitro.

Dr Kubisa podkreślała również znaczenie edukacji seksualnej oraz stosowania antykoncepcji wśród osób młodych. To właśnie m.in. takimi tematami będzie chciała zajmować się jako radna Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego.

Jeżeli chodzi o wychowanie społeczne, seksualne i antykoncepcję to młodzież jest zostawiona sama sobiepowiedziała dr Maria Kubisa.

Nowo wybrana radna Rady Miejskiej w Policach Małgorzata Siemianowska zaapelowała do mieszkanek o poparcie dla Władysława Diakuna.

Pan burmistrz Diakun zawsze wspierał wszelkie inicjatywy. Drogie panie oddajcie głos na osobę, która nam kobietom pomaga, nie zostawia naszaapelowała Siemianowska.

Przypomnijmy, że druga tura wyborów samorządowych odbędzie się w niedzielę, 21 kwietnia. Mieszkańcy gminy Police będą wybierali burmistrza Polic na kolejną 5-letnią kadencję pomiędzy ubiegającym się o reelekcję Władysławem Diakunem a Krystianem Kowalewskim z Projektu Police.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.