reklama
  • Polityka
  • Publikacja:

Kowalewski i Ufniarz podpisali porozumienie w sprawie priorytetowych obszarów działania

Dziś, podczas briefingu prasowego, liderzy Projektu Police i Naszych Polic – Krystian Kowalewski i Grzegorz Ufniarz, podpisali porozumienie w sprawie priorytetowych obszarów działania.

(od lewej) Krystian Kowalewski i Grzegorz Ufniarz / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wśród nich znalazły się m.in. remonty dróg w mieście i sołectwach, przygotowanie oferty dla inwestorów, dialog z przedsiębiorcami, inwestycje w rozbudowę Łarpi, modernizację infrastruktury mieszkaniowej, a także poprawę komunikacji z mieszkańcami Gminy Police i ścisłą współpracę z Grupą Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A.

Dziś podpisujemy jedno z pierwszych porozumień programowych, które ma uczynić naszą gminę lepsząpowiedział kandydat na burmistrza Polic Krystian Kowalewski.

Zdaniem Krystiana Kowalewskiego zarówno program wyborczy Projektu Police, jak i Naszych Polic był zbieżny, ponieważ diagnozy dotyczące w Gminie Police opracowane przez obie formacje były do siebie podobne.

Na remonty dróg w mieście i sołectwach chcemy wydawać rocznie od 8 do 10 milionów złotychpodkreślał Kowalewski. – Chcemy rozwijać Gminę Police, dlatego też przygotujemy ofertę dla inwestorów, aby było więcej miejsc pracy dla mieszkańców. Otworzymy się zarówno na nowych przedsiębiorców, jak i tych, którzy w Policach prowadzą swoje biznesy od latzapowiedział kandydat na burmistrza Polic.

Zdaniem Kowalewskiego i Ufniarza potrzebny jest dialog z przedsiębiorcami.

Chcemy wyznaczyć nowe tereny inwestycyjne, bo to pozwoli naszej gminie się rozwijać. Chcemy również inwestować w budynki komunalne. Potrzebujemy sensownych inwestycji i podejmowania dobrych decyzjikontynuował Kowalewski.

Kandydat na burmistrza Polic podkreślał również, że kluczowe decyzje dla mieszkańców muszą być z nimi konsultowane.

Uwagi zgłaszane przez mieszkańców będziemy brali pod uwagę. Nie dopuszczamy sytuacji, w której mieszkańcy w konsultacjach wyrażą swoje zdanie, a my będziemy postępować wbrew ich wolitłumaczył Krystian Kowalewski.

Krystian Kowalewski oraz Grzegorz Ufniarz zadeklarowali ścisłą współpracę z Grupą Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A., Powiatem Polickim i sąsiednimi gminami oraz Gminą Miastem Szczecin.

Przypomnijmy, że druga tura wyborów samorządowych odbędzie się w niedzielę, 21 kwietnia. Mieszkańcy gminy Police będą wybierali burmistrza Polic na kolejną 5-letnią kadencję pomiędzy ubiegającym się o reelekcję Władysławem Diakunem a Krystianem Kowalewskim z Projektu Police.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.