reklama
  • Polityka
  • Publikacja:

Fate: „Drogi powiatowe będą jednym z moich priorytetów w tej kadencji”

Jednym z większych problemów, z jakimi od lat boryka się Powiat Policki, są drogi powiatowe. Mimo iż w ostatnim 10-leciu ówczesny starosta policki Andrzej Bednarek kładł duży nacisk na remonty dróg powiatowych, to zaniedbania z lat poprzednich sprawiły, że temat jest wciąż aktualny.

Starosta policki Shivan Fate / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgadzam się, drogi powiatowe są dziuraweprzyznał starosta policki Shivan Fate w „Rozmowie pod krawatem” w Radio Szczecin. – Co prawda dużo zostało zrealizowane w poprzednich kadencjach, nie mniej jednak dużo jeszcze pracy przed nami i jak dla mnie to jest priorytet w tej kadencji, żeby doprowadzić do tego, żeby mieszkańcom po drogach powiatowych jeździło się wygodnie i bezpieczniedodał Fate.

Starosta policki podkreślał, że już w pierwszym tygodniu swojego urzędowania objechał drogi powiatowe na terenie Powiatu Polickiego, aby na własne oczy zapoznać się z ich stanem technicznym.

Shivan Fate zaznaczył, że o ile te główne drogi powiatowe w poszczególnych gminach były mu znane, o tyle te nieco mniej uczęszczane, ale równie ważne z perspektywy mieszkańców miał okazję dokładnie poznać podczas wspomnianego objazdu.

Jednym z priorytetowych zadań będzie wyremontowanie drogi powiatowej Łęgi – Stolec. Będzie to zadanie do realizacji w pierwszej kolejnościpodkreślał na antenie Radia Szczecina starosta policki.

Zdaniem starosty polickiego, aby móc realizować inwestycje związane z remontami dróg powiatowych potrzebna jest kooperacja z włodarzami poszczególnych gmin. Jednym słowem, potrzebne będzie wsparcie finansowane na realizację wspomnianych remontów dróg.

Mam taki pomysł, aby usprawnić ten sektor i budować współpracę z samorządowcami. Już pierwsze takie rozmowy mam za sobą, chociażby z wójt gminy Kołbaskowo Małgorzatą Schwarz, wójt gminy Dobra Magdaleną Zagrodzką i burmistrzem Polic Krystianem Kowalewskimpoinformował Shivan Fate.

Powstać miałby umownie nazwany – Fundusz Rozwoju Dróg Powiatowych, w którym partycypowałyby w kosztach wszystkie cztery gminy oraz samorząd powiatowy.

Szanse na pozyskiwanie środków zewnętrznych starosta policki upatruje zarówno w ramach programów krajowych, jak i programów unijnych.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.