reklama

W Policach budują nową drogę z dwoma minirondami

W Policach powstaje nowa droga, która połączy ulicę Siedlecką – począwszy od nowego ronda zlokalizowanego za Miejskim Ośrodkiem Kultury z nowym rondem przy ul. Piłsudskiego w Policach.

Nowa droga połączy ulicę Siedlecką z ulicą Piłsudskiego w Policach / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nowa droga będzie miała długość nieco ponad 400 metrów i ulokowana będzie wzdłuż torów kolejowych. Wraz z budową nowej drogi powstaną dwa minironda, asfaltowa ścieżka rowerowa, przystanki komunikacji miejskiej oraz parking Park&Ride. Po obu stronach jezdni wykonane zostaną chodniki.

W ramach inwestycji wybudowana zostanie również kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie uliczne.

Zaprojektowano jezdnię o szerokości 6,5 metra po jednym pasie ruchu w każdym kierunku o nawierzchni bitumicznej. W ciągu projektowanego odcinka przewiduje się wykonanie dwóch zatok autobusowych na potrzeby funkcjonowania komunikacji miejskiejmówi naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Policach Krzysztof Kuśnierz.

W ciągu nowej ulicy będzie kursowała komunikacja miejska, która pozwoli lepiej skomunikować pobliskie osiedla. Na nowym odcinku zaprojektowano dwie zatoki autobusowe.

Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Użyteczności Publicznej Trans-Net. Jej koszt to blisko 13 milionów złotych, z czego ponad 5 milionów złotych pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.