reklama
  • Region
  • Publikacja:

The Tall Ships Races po raz czwarty w Szczecinie [zapowiedź]

Już po raz czwarty w historii do Szczecina zawitają żaglowce w ramach regat The Tall Ships Races.

Regaty The Tall Ships Races do Szczecina zawitają po raz trzeci / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

To właśnie Szczecin w dniach od 2 do 5 sierpnia stanie się finałowym portem tegorocznych regat na trasie Kłajpeda – Helsinki – Tallinn – Turku – Mariehamn – Szczecin.

W sumie w stolicy Pomorza Zachodniego spodziewanych jest około 65 jednostek. Wśród nich m.in. ekwadorski żaglowiec Guayas o długości około 79 metrów, brazylijski biały łabędź, czyli żaglowiec Cisne Branco, niemiecki żaglowiec Grossherzogin Elisabeth, największy polski żaglowiec szkoleniowy Dar Młodzieży oraz flagowy żaglowiec Polskiego Związku Żeglarskiego – Kapitan Głowacki.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie Jarmark pod Żaglami. Na jego barwnych stoiskach odwiedzający znajdą m.in. pamiątki marynistyczne, smaczne potrawy i oryginalne wyroby, rzadko spotykane w centrach handlowych.

The Tall Ships Races to także występy artystyczne. Organizatorzy przygotowują aż cztery sceny, na których publiczność będzie mogła wybierać w rozmaitych gatunkach muzycznych.

Na Łasztowni, w okolicy Food Portu rozstawiona zostania scena lokalna, czyli taka, na której wystąpią szczecińscy artyści. Druga scena zacumuje przy Bulwarze Gdyńskim na wysokości Urzędu Celnego. To właśnie w tym miejscu usłyszymy prawdziwą szantę przeplatającą się z muzyką celtycką, romantycznymi balladami i muzyką folkową. Wśród wykonawców będziemy mogli spotkać takie szczecińskie zespoły jak m.in.: Dair, After Blues, Zemsta Królowej Anny, Ryczące Dwudziestki, Chango, a także gości z różnych regionów Polski: Klang, The Nierobbers, Chór Zawiszy, Flasch Creep, Cheap Tabaco, Wikingowie, Perły i Łotry, Kraków Street Band, Flaasch Creep, Banana Boat. Przy ulicy Jana z Kolna ustawiona zostanie scena główna, z której przez trzy dni będzie można słuchać koncertów polskich gwiazd, wśród których wystąpią m.in. Lanberry, Tribbs, Daria Marx, Sylwia Grzeszczak, Krzysztof Zalewski, Mery Spolsky, Smolik/Kev Fox, czy Ikarus Feel.

Wśród dodatkowych atrakcji znajdą się m.in: VII Festiwal Orkiestr Dętych Szczecin 2024 o Puchar Prezydenta Miasta Szczecina, parada załóg, strefy dziecięce (największa na pl. im. Adama Mickiewicza i na Łasztowni), wesołe miasteczka, Jarmark pod Żaglami, Aleja Artystów i strefa food trucków.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.