reklama
  • Region
  • Publikacja:

Posprzątali Odrę w ramach Akcji Czysta Odra

Zakończyła się trzecia edycja Akcji Czysta Odra, podczas której sprzątaną Odrę na całej jej długości zaczynając od źródła, aż po ujście w Bałtyku i wszelkie dopływy.

Akcja Czysta Odra / zdjęcie: Stowarzyszenie Wywrotka

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Począwszy od 26 kwietnia do 5 maja na terenie Pomorza Zachodniego, odbyło się 25 wydarzeń związanych ze sprzątaniem śmieci w okolicy Odry, w tym trzy inicjatywy na terenie Polic.

Wśród lokalnych Akcji Czysta Odra odbyło się sprzątanie brzegów lub samej rzeki oraz znajdującej się na niej wysp za pomocą kajaków, desek SUP, żaglówek, jachtów, a nawet magnesów neodymowych, za pomocą których udało się wyłowić m.in. dwa rowery, ogromny fragment starej łodzi, laptop, fragment rewolweru oraz setki kapsli i innego złomu, który zostanie sprzedany w skupie, a uzyskane w ten sposób środki przekazane na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami oddział w Szczecinieinformuje Stowarzyszenie Wywrotka, regionalny koordynator Akcji Czysta Odra.

Celem Akcji Czysta Odra jest nie tylko samo sprzątanie rzeki, ale przede wszystkim uwrażliwianie lokalnych społeczności na problem zaśmiecania rzek, a także zmianę codziennych postaw, minimalizację produkcji plastiku oraz innych opakowań, których dosłownie tony pływają w Odrze.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.