reklama

Z Nowego Warpna do Świnoujścia promem? Ambitny pomysł starosty polickiego

Powiat Policki to perełka turystyczna Pomorza Zachodniego. Z taką definicją zgadza się również starosta policki Shivan Fate, który chciałby doprowadzić do uruchomienia promu łączącego Nowe Warpno ze Świnoujściem.

Starosta policki chciałby wodnego połączenia Nowego Warpna ze Świnoujściem / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

To właściwie nie są moje pomysły. Jeszcze przed wojną o tym myśleli Niemcy. Bardzo mi zależy na tym, aby stworzyć połączenie wodne między Nowym Warpnem i Świnoujściemzapowiedział na antenie Radia Szczecin Shivan Fate.

Jak przyznał starosta policki, jest już po pierwszych rozmowach z burmistrzem Nowego Warpna Jarosławem Burbą, a także marszałkiem województwa zachodniopomorskiego Olgierdem Geblewiczem.

Jeszcze nie mamy dokładnie określonej formuły tego projektu, bo o tym będziemy dopiero w szczegółach rozmawiać, ale to pozwoliłoby rozwinąć turystykę nie tylko w samym Nowym Warpnie, Powiecie Polickim, ale także na Pomorzu Zachodnimzaznacza Fate.

To także szansa rozwoju gospodarczego regionu. Większy ruch turystyczny zwiększyłby zapotrzebowanie na różnego rodzaju usługi, w tym m.in. gastronomiczne.

Prom miałby pływać w okresie od kwietnia do października. Na swoim pokładzie miałby również przewozić rowery, tak aby można było korzystać ze ścieżek rowerowych po obu stronach wody.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.