reklama

Gmina Police rozpoczęła przygotowania do sporządzenia planu ogólnego

Mieszkańcy Gminy Police mogą składać swoje wnioski i uwagi do projektu planu ogólnego. To dokument planistyczny, który obejmie obszar całej gminy.

Ulica Grzybowa w Policach / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

To bardzo ważny dokument przy sporządzaniu miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, a także stanowiący podstawę do wydawania decyzji o warunkach zabudowyinformuje Urząd Miejski w Policach.

To dzięki niemu będzie wiadomo, w jakiej części gminy i miasta będą mogły powstać drogi, osiedla mieszkaniowe, parki czy przedsiębiorstwa. Jego zadaniem jest ułatwienie zrównoważonego rozwoju gminy, uwzględniając jej potrzeby gospodarcze, społeczne i środowiskowe.

Kto może składać wnioski do projektu planu ogólnego? Zarówno mieszkańcy Gminy Police, jak i firmy oraz instytucje.

Uwagi we wnioskach powinny odnosić się do różnych aspektów zagospodarowania przestrzennego, wpływających na życie codzienne policzan i rozwój gminy (np. dotyczyć mogą planowanego przeznaczenia terenu, wysokości i powierzchni zabudowy czy też minimalnej powierzchni biologicznie czynnej).

Wnioski można składać zarówno w formie elektronicznej oraz papierowej. W formie papierowej wnioski należy składać w kancelarii Urzędu Miejskiego w Policach, natomiast wnioski elektroniczne dostępne są pod adresem: https://bip.police.pl/attachments/download/34283.

Wnioski należy składać do 1 lipca br.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.