Windykacja należności – proste sposoby

Odzyskanie długów w wielu przypadkach jest zadaniem karkołomnym i skomplikowanym zarówno pod względem emocjonalnym, jak i przede wszystkim prawnym. Sytuacja jest trudna zarówno w przypadku, gdy z płatnością zalegają klienci firmowi i komercyjni, jak również w przypadku długów prywatnych.

Windykacja należności / zdjęcie: Materiał Zlecającego

W przypadku klientów naszej firmy oczywiście sprawa będzie nieco mniej skomplikowana, ponieważ zazwyczaj w takich właśnie sytuacjach posiadamy dowód zakupu, czyli na przykład fakturę. Kiedy jednak mowa o skomplikowanych umowach wiążących nas z kontrahentami, sytuacja może okazać się nieco bardziej zawiła, chociażby wtedy, gdy dany podmiot nie występuje jako osoba fizyczna.

Odzyskiwanie długów – skomplikowane procedury

Największą przeszkodą są oczywiście kwestie formalne i prawne. W naszej rzeczywistości bardzo często nie tylko są rozbudowane, ale również zmieniają się z roku na rok. Przez to chcąc samodzielnie podejmować się windykowania rozmaitych należności musimy trzymać rękę na pulsie, jeżeli chodzi o kwestie prawne, co również dodatkowo będzie obciążało nas czasowo. Właśnie dlatego wiele osób rezygnuje z walki o swoje i poddaje się, szczególnie kiedy kwestia dotyczy na przykład niewielkich kwot za nieuregulowane faktury.

Monitoring płatności w firmie – by uniknąć komplikacji

Kiedy zarządzamy nieco większym biznesem i przez nasze konto przewijają się nierzadko tysiące płatności, opanowanie wszystkiego ręcznie nie będzie praktycznie możliwe, niezależnie od tego, jak wielkie kadry będziemy zatrudniać. Znacznie korzystniejszym rozwiązaniem będzie pełna automatyzacja płatności w postaci monitoringu płatności. W przypadku wykorzystania współpracy z odpowiednią kancelarią, będziemy mieli również możliwość w jednym pakiecie zamówić wszelakie działania windykacyjne prowadzone w naszym imieniu, przypomnienia dla klientów i kontrahentów i wiele innych działań, które mają na celu zapewnienie nam jeszcze większego bezpieczeństwa finansowego w naszym przedsiębiorstwie.

Windykacja należności – zleć zawodowcom

W przypadku windykowania należności firmowych, ale również prywatnych często nie warto zdawać się na samodzielne działanie i lepiej będzie od razu zlecić całość prac osobom, które posiadają w tej kwestii olbrzymie doświadczenie. Firma windykacyjna to odpowiednie miejsce szczególnie w przypadku, gdy wobec nas istnieje wiele nieuregulowanych zobowiązań, na przykład właśnie z nieopłaconych przez kontrahentów i klientów faktur.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.