reklama

Jarmark Bożonarodzeniowy na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie [zapowiedź]

Świąteczne ozdoby, wielka choinka, regionalne przysmaki i spotkania ze świętym Mikołajem, do tego lodowe rzeźby, karuzele, szczudlarze i wspólne kolędowanie – to tylko niektóre atrakcje tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

W tym roku na odwiedzających czeka wiele atrakcji, które zarówno dzieciom, jak i dorosłym pozwolą poczuć magię świąt i związanych z nimi tradycji.

Na Dużym Dziedzińcu stanie kilkunastometrowa choinka udekorowana barwnymi ozdobami i światełkami. Będzie można zajrzeć do bajkowej zagrody renifera Świętego Mikołaja oraz zobaczyć, jak powstają lodowe rzeźby. Atrakcjami jarmarku będą również karuzele – wiedeńska i łańcuszkowa – oraz klimatyczna fotobudka.

Pojawią się stoiska z rękodziełem oraz bożonarodzeniowymi upominkami i ozdobami. Nie zabraknie też „Alei Zachodniopomorskich Smaków”, gdzie będzie można skosztować lokalnych specjałów i kupić regionalne produkty.

Zamek zaplanował również bogaty program artystyczny z koncertami, spektaklami, konkursami i wspólnym kolędowaniem. W korowodzie kolędników po zamkowych dziedzińcach przechadzać będą się animatorzy w świątecznych strojach, żonglerzy i szczudlarze. Najmłodszych zapraszamy na interaktywne przedstawienia teatralne i spotkania ze świętym Mikołajem.

Podczas jarmarku królować będzie świąteczna muzyka i kolędy. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w karaoke, odbędą się też koncerty zespołów Sweet Four, Trio Con Fuoco, Optymalni, występy Orkiestry Wojskowej w Szczecinie i Piotra Huegela Piterskiego, a w niedzielę, na zakończenie imprezy – wspólne kolędowanie z Teatrem Gwitajcie.

Nie zabraknie tradycyjnych iluminacji świątecznych. Na zamkowych elewacjach mienić się będą płatki śniegu, a na Wieży Dzwonów pojawi się święty Mikołaj z zaprzęgiem reniferów.

Impreza odbędzie się w dniach od 10 do 12 grudnia.

Jarmark Bożonarodzeniowy na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

Kiedy: 10 – 12 grudnia 2021 roku, godzina 12.00 – 20.00

Gdzie: Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie

Bilety: – wstęp bezpłatny –

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację