Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 924 422 | Zgonów: 14 988 | Wyzdrowiało: 469 527


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 33 812 | Zgonów: 421

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 1924 | Zgonów: 10

Data aktualizacji: 25 listopada 2020 roku, godzina: 11.03 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


Koncert „Sierpniowe przełomy” na Skwerze Jana Pawła II

W najbliższy piątek o godzinie 20.00 na Skwerze Jana Pawła II w Policach odbędzie się wyjątkowy koncert zatytułowany „Sierpniowe przełomy”.

Orkiestrę Opery na Zamku poprowadzi Jerzy Wołosiuk – dyrektor artystyczny Opery na Zamku, a wspomnieniami, anegdotami oraz interesującymi refleksjami dotyczącymi wykonywanych utworów podzieli się znany krytyk filmowy i publicysta Tomasz Raczek.

Usłyszeć będzie można znane kompozycje z najsłynniejszych dzieł polskiej kinematografii uwielbiane nie tylko przez kinomanów.

Tradycyjnie już w programie znajdą się „Mury” Jacka Kaczmarskiego czy „Sen o Victorii” grupy Dżem, a podczas tegorocznej edycji również zachwycający słowem i formą muzyczną „Bema pamięci żałobny rapsod”, w wersji muzycznej znany z krótkometrażowego filmu i niesamowitego wykonania Czesława Niemena.

Koncert poświęcony będzie pionierom Szczecina i ziemi zachodniopomorskiej w związku z 75. Rocznicą Polskiego Pomorza Zachodniego, a także bohaterom wydarzeń sierpniowych z okazji 40. Rocznicy Sierpnia ’80 w Szczecinie.

Koncert „Sierpniowe przełomy”

Kiedy: 28 sierpnia, godzina 20.00

Gdzie: Skwer Jana Pawła II w Policach

Bilety: - wstęp wolny -

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda