reklama


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 35 405 | Zgonów: 1 507 | Wyzdrowiało: 22 651


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 613 | Zgonów: 22

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 12 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 3 lipca 2020 roku, godzina: 10.36 | Kliknij i przeczytaj raport


Wernisaż fotografii Wojtka Moskwy zatytułowany "Sansara" w Galerii OBOK polickiego MOK-u

W piątek, 22 listopada w Galerii OBOK Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach odbędzie się wernisaż fotografii autorstwa Wojtka Moskwy zatytułowany „Sansara”.

Wojtek Moskwa wyposażony w średnioformatowy, analogowy aparat przemierzył tysiące kilometrów. Po wyprawie do Nepalu w 2012 roku zaczął zgłębiać zjawisko kremacji, powszechne w tamtym regionie. W swych twórczych poszukiwaniach doszedł do pojęcia sansary, które stało się sednem jego wędrówek. Sansara w hinduizmie i buddyzmie oznacza nieustanne wędrowanie, cykl reinkarnacji, któremu od niezmierzonego okresu podlegają wszystkie żywe istoty.

Na wystawę składają się kwadratowe fotografie w formatach od 20 cm do 90 cm. Prace zostały przygotowane w takich formatach, by żaden szczegół nie umknął naszej uwadze. Zdjęciom towarzyszą osobiste teksty, które autor napisał ponad rok po wyprawie. Zawarł w nich historie towarzyszące ich powstawaniu przemyślenia i wspomnienia.

– (...) Prace Wojtka Moskwy są dla mnie bardzo ciekawym zjawiskiem udowodnienia ciągłej i nieprzerwanej wartości klasycznej fotografii czarno-białej. Atrakcyjny i egzotyczny temat jak NEPAL, widzialny na tysiącach "turystycznych" kolorowych zdjęć, na jego fotografiach nabiera szczególnej szlachetności. Zdjęcia są przemyślane, świetnie skomponowane, różnorodne i stanowią zwartą całość (...) – mówi Marek Grygiel, historyk sztuki i kurator wystaw fotograficznych.

Wernisaż będzie okazją do osobistego poznania niezwykle ciekawej osobowości Wojtka Moskwy. Będzie można zakupić prace oraz album zawierający pokaźną ilość, fascynujący fotografii.

Kiedy: 22 listopada, godzina 19.00

Gdzie: Galeria OBOK Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach

Bilety: - wstęp wolny -

Autor: Gracjan Broda, Foto: Materiały Organizatora