reklama

Tomasz Ilnicki opowie o tajemnicach Czarnobyla i Fukushimy

W sobotę, 14 września o godzinie 12.00 w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu odbędzie się spotkanie z Tomaszem Ilnickim, który wielokrotnie odwiedzał miejsca awarii reaktorów w elektrowniach atomowych na Ukrainie oraz w Japonii, co zaowocowało wykonaniem tysięcy zdjęć oraz pozyskaniem informacji dotyczących ich historii.

Podczas spotkania nie tylko będzie można poznać ciekawostki dotyczące nuklearnych katastrof z 26 kwietnia 1986 roku oraz 11 marca 2011 roku, ale także dowiedzieć się jak obecnie wyglądają i funkcjonują te obszary.

Tomasz Ilnicki opowie o eksploracji Czarnobyla, Prypeci (Miasta Widma) i okolic, które obecnie tworzą strefę wykluczenia, pochłoniętą przez naturę. Przybliży także codzienność Japończyków, którzy do dziś nie potrafią podnieść się po potężnym ciosie i stracie najbliższych, w wyniku trzęsienia ziemi, tsunami i katastrofy elektrowni.

Na zdjęciu: Czarnobyl na Ukrainie

Podczas wystąpienia uczestnicy dowiedzą się, jak doszło do obu awarii, jak wyglądały te miejsca w chwili katastrofy oraz zobaczymy wyjątkowe zdjęcia z podróży do Czarnobyla i Fukushimy.

Kim jest Tomasz Ilnicki?

Tomasz Ilnicki urodził się w Wałczu, ma 34 lata. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, nauczycielem wychowania fizycznego, podróżnikikiem, pilotem wycieczek. Pasjonuje się historią oraz sportem. Autor książki „Azyl – zapiski stalkera”.

Kiedy: 14 września, godzina 12.00

Gdzie: Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Zalesiu

Bilety: - wstęp wolny -

Autor: Gracjan Broda, Foto: Pixabay

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację