reklama
reklama | Życzenia Bożonarodzeniowe Urzędu Marszałkowskiego
ogłoszenie wydawcy
reklama | Życzenia Bożonarodzeniowe Dziennika Polickiego

X-lecie działalności Chóru Kameralnego PUTW w Policach

W Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbył się koncert z okazji 10-lecia działalności Chóru Kameralnego Polickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jubileusz poprowadziła Wiktoria Jankowska, znana z występów w Teatrze Elipsa.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania zaproszonych gości oraz wyświetlenia filmu przedstawiającego dotychczasową działalność polickiego chóru.

Następnie zgromadzona publiczność mogła wysłuchać utworów w wykonaniu m.in. dzisiejszego jubilata, Chóru Postscriptum, Zespołu Folklorystycznego „Balbiny” oraz przedszkolaków.

Po koncercie na jego uczestników czekał okolicznościowy tort.

Chór Kameralny PUTW w Policach

Chór Kameralny Polickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku występuje od 2009 roku pod dyrygenturą Marty Pyry. Zespół pracuje jako chór jednorodny 3 i 4-głosowy. Przez lata swojej pracy chór występował na różnych festiwalach i przeglądach organizowanych na terenie całego województwa zachodniopomorskiego. Uczestniczy również w działalności Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddział w Szczecinie, biorąc udział w koncertach kolęd, koncertach pasyjnych i o tematyce maryjnej.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda