reklama
reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Powiatowe Obchody Dnia Seniora w Powiecie Polickim

W minioną sobotę w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Seniora.

Powiatowe Obchody Dnia Seniora

na zdjęciu: starosta policki Andrzej Bednarek

Udział w uroczystości wzięli seniorzy ze wszystkich czterech gmin Powiatu Polickiego, których powitał starosta policki Andrzej Bednarek.

– Tak bardzo cieszę się, że jesteście aktywni. Właściwie patrząc dziś na was, to można by się pomylić, kto ile tu ma lat. Przyjmijcie deklarację, że to słowo dane kilka lat temu będzie realizowane. Będziecie zawsze dla nas ważni i na ile będziemy mogli, będziemy o tym pamiętać – powiedział Andrzej Bednarek, starosta policki. – Trzeba szanować drugiego człowieka, a wy oddaliście całe życie, a żeby teraz trafiać na tego typu m.in. prezenty jak ten dzisiejszy koncert – dodał Bednarek.

W trakcie uroczystości nagrodzono Leokadię Rygielską, wieloletnią sołtys Wołczkowa w Gminie Dobra oraz Halinę Olejarnik, która od 2017 roku pełni funkcję prezesa Polickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Obie panie nie tak dawno otrzymały Odznaki Honorowe Gryfa Zachodniopomorskiego przyznane przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego.

– Chcemy podziękować paniom za ich aktywność oraz życzyć im wszystkiego dobrego w imieniu myślę nas wszystkich – powiedział Cezary Arciszewski, przewodniczący Rady Powiatu w Policach.

Nagrodzono również organizacje oraz ich przedstawicieli, które w minionym roku współpracowały z samorządem powiatowym na rzecz aktywności seniorów w Powiecie Polickim.

– Serdecznie dziękujemy tym organizacjom i składamy wyrazy szacunku, życząc, aby nigdy nie zabrakło im sił i wytrwałości, by te działania nadal trwały, by nie ustawali wewnątrz organizacji, aby nowe pomysły mogły przynosić tylko korzyść mieszkańcom naszego powiatu – podkreśliła Beata Chmielewska, członek Zarządu Powiatu w Policach.

Zwieńczeniem Powiatowych Obchodów Dnia Seniora w Powiecie Polickim był koncert „Tych lat nie odda nikt”, podczas którego publiczność miała okazję wysłuchać Jacka Wójcickiego, Julię Kożuszek, Ireneusza Miczka, Justynę Bacz oraz zespół muzyczny pod kierownictwem Mariusza Dubrawskiego.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.