reklama
reklama | Polska2050 | Spotkanie z Szymonem Hołownią
reklama
reklama | Tłumaczenia Przysięgłe | Siusta
reklama
ogłoszenie społeczne

Trzebieski MOW wraz z przyjaciółmi z Polski, Litwy i Łotwy nagrał album z kolędami

Zespół ArtCrew złożony z byłych wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży wraz z przyjaciółmi z Polski i Litwy nagrał polskie i litewskie kolędy. Album pn. "Kolędy24" jest dostępny w serwisie Youtube.

W projekcie Kolędy24 wzięli udział: zespół ArtCrew z MOW w Trzebieży, zespół Serca Rytm z SOSW nr 1 w Policach, Chór Trb ze Szkoły Podstawowej w Trzebieży, Graciozo - zespół wokalny z Solecznik na Litwie, wokaliści Szkoły Sztuk Pięknych im. S. Moniuszki z Solecznik, wokaliści Jaunates Cemodans z Rezekne na Łotwie oraz gościnnie szczecińscy muzycy. Za aranżację utworów był odpowiedzialny Michał Giełzak.

Wszystko zaczęło się w 2015 r. podczas premiery zrealizowanego przez ArtCrew przy udziale zespołu Lux Torpeda filmu Father0. To wtedy Michał Giełzak, który od lat odpowiadał za oprawę muzyczną pasterek i kolędowania u szczecińskich dominikanów, zaprosił twórców filmu na Dąbskie Wieczory Filmowe w Szczecinie. Rok później razem pojechali na Przystanek Woodstock, gdzie Father0 zaprezentowano w ramach Akademii Sztuk Przepięknych. To właśnie podczas wspólnych wyjazdów narodził się pomysł nagrania kolęd. Projekt ruszył we wrześniu 2018 r., gdy rozpoczęły się próby instrumentalne. W listopadzie nagrano pierwsze opracowania. Kolejne etapy projektu powstały w 2019 r. podczas polsko-litewsko-łotewskich warsztatów. To wtedy powstały partie chóralne. Łącznie realizacja projektu Kolędy24 trwała dwa lata.

W serwisie Youtube opublikowany został cały album zawierający 10 utworów w języku polskim, litewskim oraz łatgalskim (dialekt języka łotewskiego). Są one rówwnież dostępne w osobnych plikach.

Autor: Jakub Siusta, Foto: MOW Trzebież

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację