• Sport
  • Publikacja:

Świt Szczecin pewnie zmierza po awans! 21 wygrana w lidze

Piłkarze skolwińskiego Świtu postawili kolejny krok w kierunku awansu do rozgrywek piłkarskiej 2. ligi. W minioną sobotę, podopieczni Piotra Klepczarka pokonali przed własną publicznością KP Starogard 3:1.

Świt Szczecin zanotował 21. zwycięstwo w lidze / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Licznie zgromadzona na stadionie przy ul. Stołczyńskiej 100 publiczność na pierwsze trafienie swoich ulubieńców czekała zaledwie 3 minuty. Po zagraniu ręką we własnym polu karnym przez zawodnika ze Starogardu, prowadzący zawody arbiter podyktował rzut karny, który na bramkę pewnym uderzeniem zamienił Kacper Wojdak.

Mimo iż KP Starogard to teoretycznie najsłabszy zespół ligi, to w rywalizacji z liderem z północnego Szczecina zawiesił wysoko poprzeczkę. Co więcej, w 37 minucie meczu goście doprowadzili do wyrównania. Pewnym egzekutorem „jedenastki” podyktowanej za faul w polu karnym okazał się Karol Zieliński.

Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i ku zaskoczeniu miejscowych kibiców, którzy spodziewali się wysokiego prowadzenia, musieli zadowolić się zaledwie remisem.

Po zmianie stron gospodarze szybko wyszli ponownie na prowadzenie. W 49 minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Szymon Nowicki, dla którego było to pierwsze trafienie w barwach Dumy Skolwina.

Wynik spotkania w 77 minucie ustalił Łukasz Święty, który skorzystał z dobrego dogrania Patryka Paczuka i nie dał szans goalkeeperowi ze Starogardu.

Po 28. kolejkach Świt Szczecin ma na swoim koncie 67 punktów i z dwunastoma oczkami przewagi nad drugą Elaną Toruń przewodzi ligowej tabeli, pewnie zmierzając po upragniony awans.

Świt Szczecin – KP Starogard 3:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Wojdak (3’ k.), 1:1 Zieliński (37’ k.), 2:1 Nowicki (49’), 3:1 Święty (77’)