• Sport
  • Publikacja:

Grupa Azoty Chemik Police odpada z Pucharu CEV

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police przegrały w hali Netto Arena w Szczecinie 2:3 z włoskim Reale Mutua Fenera Chieri '76 i odpadły z europejskich rozgrywek. Przypomnijmy, że policzanki w pierwszym spotkaniu również doznały porażki, będąc w stanie wygrać zaledwie jednego seta.

Porażka w obu spotkaniach zdecydowała o braku awansu do ćwierćfinału Pucharu CEV / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Liderujące w tabeli rozgrywek Tauron Ligi policzanki, aby myśleć o awansie do ćwierćfinału Pucharu CEV, musiały przed własną publicznością wygrać 3:0. Nadzieję na korzystny wynik, dawała podopiecznym Marco Fenoglio, wygrana w setach 3:1. Wówczas decydujący byłby tzw. „złoty set”.

Policzanki przegrały pierwszą, premierową partię 20:25 i stanęły przed bardzo trudnym zadaniem. Aby zachować jakiekolwiek szanse na awans, musiały wygrać trzy kolejne partie. To zostało niestety zweryfikowane już w drugim secie. Włoszki wygrały 25:21 i pozbawiły złudzeń na awans siatkarki Grupy Azoty Chemik Police.

Podopieczne Marco Fenoglio nie zwiesiły jednak głów i powalczyły w kolejnych odsłonach o korzystny rezultat. Wygrana w trzeciej partii 20 i w czwartej na przewagi do 33 sprawiło, że o wygranej w czwartkowym spotkaniu decydował tie-break.

Więcej zimnej krwi w decydującym o zwycięstwie starciu zachowały przyjezdne i wygrały 15:13, notując tym samym w całym spotkaniu zwycięstwo 3:2.

Grupa Azoty Chemik Police – Reale Mutua Fenera Chieri’76 2:3

w setach: (20:25, 21:25, 25:20, 35:33, 13:15)