• Sport
  • Publikacja:

Efektowna wygrana na zakończenie sezonu. Hat-trick Kapelusza

Podopieczni Piotra Klepczarka w efektowny sposób zakończyli zmagania w rozgrywkach III ligi, gromiąc przed własną publicznością Polonię Środka Wielkopolska aż 5:0. Hat-trickiem popisał się Szymon Kapelusz.

Piłkarze Świtu Szczecin pozostali jedyną niepokonaną na własnym obiekcie drużyną w lidze / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strzelanie w Skolwinie rozpoczął wspomniany Szymon Kapelusz, który już w 5. minucie spotkania po raz pierwszy pokonał Huberta Świtalskiego.

Cztery minuty później było już 2:0 dla gospodarzy. Z bocznego sektora boiska precyzyjnym dośrodkowaniem popisał się Adam Ładziak i Szymon Kapelusz po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

W 39 minucie na strzał z linii pola karnego zdecydował się Kapelusz i ponownie Hubert Świtalski zmuszony był wyciągać futbolówkę z siatki.

Do przerwy wynik już nie uległ zmianie i oba zespoły udały się do swoich szatni.

Po zmianie stron podopieczni Piotra Klepczarka nie zwalniali tempa i kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Stołczyńskiej 100 na kolejną bramkę czekali do 51 minuty. Najprzytomniej w polu karnym gości odnalazł się Rafał Remisz i gospodarze prowadzili już różnicą czterech bramek.

Wynik spotkania w 76. minucie ustalił Damian Ciechanowski, który wpadł w pole karne Polonii Środa Wielkopolska i pokonał próbującego interweniować Huberta Świtalskiego.

Duma Skolwina zakończyła sezon z 85 punktami na koncie, pozostając jedynym zespołem niepokonanym na własnym obiekcie.

Świt Szczecin – Polonia Środa Wielkopolska 5:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Kapelusz (5’), 2:0 Kapelusz (9’), 3:0 Kapelusz (39’), 4:0 Remisz (51’), 5:0 Ciechanowski (76’)