reklama
  • Sport
  • Publikacja:

Chemik Police swoje mecze będzie rozgrywał w szczecińskiej Netto Arenie?!

Klub Piłki Siatkowej Chemik Police w dalszym ciągu ma podpisaną umowę na występy w hali Netto Arena w Szczecinie.

Hala sportowa Netto Arena w Szczecinie / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Prowadzimy rozmowy z Miastem Szczecin, aby występować w rozgrywkach w Netto Arenie ze względu, na to, że Netto Arena spełnia wymogi ekstraklasypowiedział prezes klubu Radosław Anioł.

Prezes Klubu Piłki Siatkowej Chemik Police poinformował, że licencja przyzna na występy w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach przyznana była jedynie tymczasowo.

Nie możemy na razie występować w „Białej Szkole”, ponieważ hala nie spełnia do końca wymogów (licencyjnych – przyp. red.) ekstraklasydoprecyzował prezes klubu.

Członek Rady Nadzorczej Klubu Piotr Kołacki mówił również o problemach związanych z faktem, iż gdyby przenieść ponownie rozgrywanie meczów do hali Zespołu Szkół, to wówczas treningi musiałyby się odbywać w hali sportowej im. Eugeniusza Przybysza należącej do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach.

Treningi odbywałyby się w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach, która nie jest odpowiednio oświetlona, a mecze w hali „Białej Szkoły”, która nie jest dopuszczona do rozgrywekpowiedział Piotr Kołacki.

Radosław Anioł poinformował, że klub w ubiegłym sezonie mógł pochwalić się drugą frekwencją w skali ligi.

Na meczach Chemika Police średnia publiczność wyniosła 1 800 kibiców, natomiast na finale to ponad 3 500 widzówpodkreślił Anioł.

Prezes klubu nie ukrywa, że aby pozyskiwać kolejnych partnerów, potrzebne jest odpowiednie opakowanie produktu, jakim jest Chemik Police.

Przy tych problemach finansowych potrzebujemy partnerów biznesowych z całego regionu zachodniopomorskiego. Marketing jest dużo prostszy w dużej hali, zresztą liga nawet wymusza na nas, abyśmy grali w tej Netto Arenie. Władze ligi uciekają od tego, aby rozgrywać mecze w salkach szkolnych, tylko chcą, żeby to było na światowym poziomietłumaczył Radosław Anioł.

Koszt wynajmu hali Netto Arena w Szczecinie dla Klubu Piłki Siatkowej Chemik Police w skali roku wynosi 440 tysięcy złotych netto.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.