• Sport
  • Publikacja:

Bieg Mikołajkowy w Policach: Damian Kabat i Paulina Wasielewska zwycięzcami na dystansie 10 kilometrów

Damian Kabat ze Stargardu został zwycięzcą głównego Biegu Mikołajkowego w Policach na dystansie 10 kilometrów z czasem 33 minut i 18 sekund.

Zwycięzca biegu głównego na dystansie 10 kilometrów Damian Kabat / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wśród kobiet triumfowała policzanka Paulina Wasielewska, która 10 kilometrów pokonała w czasie 41 minut i 35 sekund.

Na dystansie 5 kilometrów bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Waszczuk ze Szczecina, który trasę pokonał w 17 minut i 48 sekund.

Wśród kobiet najszybciej 5-kilometrowy dystans pokonała Alicja Gawrońska z Pyrzyc, potrzebując na to 22 minuty i 24 sekundy.

Henryk Szamotulski został zwycięzcom Marszu Nordic Walking, którego trasa podczas Biegu Mikołajkowego w Policach wynosiła 5-kilometrów. Szamotulski pokonał dystans w czasie 29 minut i 26 sekund.

Wśród kobiet triumfowała Żanetta Chruściel-Organista z czasem 32 minut i 11 sekund.

Na trasę biegu głównego wybiegło w sumie około 1 000 uczestników.