reklama
  • Polityka
  • Publikacja:

Krystian Kowalewski nowym burmistrzem Polic

Krystian Kowalewski pokonał Władysława Diakun w drugiej turze na burmistrza Polic i to właśnie lider Projektu Police będzie pełnił funkcję burmistrza Polic w kadencji 2024 – 2029.

Krystian Kowalewski nowym burmistrzem Polic / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Krystian Kowalewski uzyskał 7 701 głosów, co przełożyło się na poparcie na poziomie 61,91%, natomiast na ubiegającego się o reelekcję Władysława Diakuna głosowało 4 738 osób, czyli 38,09%.

Przypomnijmy, że przed drugą turą wyborów o oddanie głosów na Krystiana Kowalewskiego zaapelował do swoich wyborców Grzegorz Ufniarz z Naszych Polic. Jak się ostatecznie okazało, miało to kluczowe znaczenie w kontekście wyników wyborów.

W związku z decyzją wyborców po 6 kadencjach sprawowania urzędu burmistrza Polic przez Władysława Diakuna ze Wspólnoty Samorządowej Gryf XXI następuje zmiana na najwyższym szczeblu administracyjnym w Gminie Police.

Frekwencja wyborcza w Gminie Police wyniosła 42,21%.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.