reklama

reklama
  • Polityka
  • Publikacja:

Kampania przed drugą turą wyborów nabiera rumieńców

Kampania wyborcza przed drugą turą wyborów trwa w najlepsze. Na terenie Powiatu Polickiego dojdzie do ponownych głosowań w gminach Police oraz Dobra. To intensywny czas pracy dla wszystkich osób zaangażowanych w kampanię wyborczą poszczególnych kandydatów.

21 kwietnia mieszkańcy Gminy Police i Gminy Dobra ponownie pójdą do urn wyborczych / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przypomnijmy, że o fotel burmistrza Polic w drugiej turze wyborów samorządowych, powalczą Krystian Kowalewski (w pierwszej turze wyborów otrzymał 5 047 głosów – przyp. red.) oraz ubiegający się o reelekcję Władysław Diakun, na którego 7 kwietnia zagłosowało 4 778 wyborców.

W Gminie Dobra rywalizacja rozstrzygnie się pomiędzy bezpartyjną Magdaleną Zagrodzką, która w pierwszej turze wyborów otrzymała 4 781 głosów, a kandydatką Koalicji Obywatelskiej Joanną Napiwodzką (w pierwszej turze wyborów uzyskała 2 203 głosy).

Kandydaci i ich sztaby spotykają się z wyborcami na ulicach poszczególnych miejscowości, próbując na ostatniej już prostej, przekonać ich do głosowania na tego, a nie innego kandydata. Spotkaniom towarzyszy m.in. rozdawanie ulotek oraz częstowanie słodkościami, ale przede wszystkim rozmowy z mieszkańcami na temat przyszłości poszczególnych gmin.

Jak zachowają się wyborcy w Gminie Police? Czy opowiedzą się za zmianą, głosując na Krystiana Kowalewskiego, czy postawią na „stabilną przyszłość”, wskazując na Władysława Diakuna? O tym, jak będą wyglądały Police po 21 kwietnia, zadecydują mieszkańcy Gminy Police, którzy wybiorą się do lokali wyborczych i zagłosują na swojego kandydata.

Z kolei w gminie Dobra mieszkańcy podejmą decyzję, kto będzie nowym wójtem gminy Dobra po ustępującej Teresie Derze, która głosami 1 998 wyborców wybrana została do Rady Powiatu w Policach. Czy gminą Dobra po 21 kwietnia kierowała będzie Magdalena Zagrodzka, czy Joanna Napiwodzka?

Na wszystkie pytania odpowiedzi poznamy po niedzielnym (21 kwietnia – przyp. red.) głosowaniu. Do wyborców apelujemy, aby poszli tego dnia ponownie do urn wyborczych.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.