Jest list intencyjny w sprawie zwiększenia możliwości produkcyjnych materiałów wybuchowych

Dziś podpisano list intencyjny dotyczący zwiększenia możliwości produkcyjnych materiałów wybuchowych.

Udział w podpisaniu listu intencyjnego uczestniczył również wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz / zdjęcie: Materiały Prasowe Grupy Azoty S.A.

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dokument parafowali przedstawiciele prezes Zarządu ARP S.A. Michał Dąbrowski, członek Zarządu PGZ S.A. Arkadiusz Bąk, prezes Zarządu Grupy Azoty S.A. Adam Leszkiewicz i Prezes Zarządu MESKO S.A. Renata Gruszczyńska.

Współpraca Spółek ma na celu rozbudowę kompetencji produkcyjnych materiałów wybuchowych wraz z bazą surowcową na terenie Polski.

Agencja Rozwoju Przemysłu wspiera działania na rzecz bezpieczeństwa państwa, zapewniając niezależność Polski w kluczowych obszarach. Jest to szczególnie istotne w obliczu współczesnych wyzwań. Wymiana wiedzy i doświadczenia sygnatariuszy listu może przełożyć się na wzmocnienie zdolności polskiego przemysłu w sferze produkcji materiałów wybuchowychmówił Michał Dąbrowski, prezes Zarządu ARP S.A.

W uroczystości podpisaniu listu intencyjnego uczestniczył również wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Ten list intencyjny to pierwszy krok na rzecz odbudowy polskich zdolności do produkcji amunicji. Nikt, kto dziś obserwuje wojnę w Ukrainie i inne konflikty na świecie nie może mieć wątpliwości, jak ważny jest dostęp do dużej ilości pocisków do nowoczesnej broni, którą Wojsko Polskie już dziś się posługuje. Sygnatariusze listu to specjaliści w swoich dziedzinach, połączenie ich wiedzy i możliwości produkcyjnych z pewnością przyniesie imponujący efektpodkreślił Kosiniak-Kamysz.

Prezes Grupy Azoty S.A. Adam Leszkiewicz podkreślił potencjał w zakresie surowców i infrastruktury technologicznej, aby zaangażować się w produkcję materiałów wybuchów, a także poinformował, że już dziś Grupa Azoty współpracuje z partnerami z tego obszaru.

W obecnej sytuacji Grupy chcemy wykorzystywać najciekawsze możliwości biznesowe, dzięki którym wzmocnimy przychody. Współpraca w zakresie wytwarzania nitrocelulozy oraz prochów wielobazowych jest bardzo perspektywiczna dla naszych zakładówpowiedział Adam Leszkiewicz.

Współpraca pomiędzy sygnatariuszami listu intencyjnego polegać ma na uzgodnieniu form współpracy, podejmowaniu działań w celu pozyskiwania finansowania, współpracy z firmami doradczymi oraz inżynieryjno-technicznymi oraz dołożeniu staranności w pozyskiwaniu ekspertów i współpracy z nimi.

Ostatnia modyfikacja: 18 listopad 2024, 18:11