Menu

Jak bronić się przed komarami?

  • Gracjan Broda

Komary, które szczególnie aktywne są w okolicach zmierzchu i świtu, nie tylko mogą skutecznie popsuć nam imprezę na ogrodzie, czy grilla w gronie przyjaciół. Niektóre gatunki komarów przenoszą niebezpieczne dla zdrowia choroby.

Jak uchronić się przed nimi w domu? Sposób jest co najmniej kilka. Istotnym jest aby ze swojego balkonu, tarasu lub ogródka usunąć zbiorniki z wodą, bowiem jak powszechnie wiadomo komary rozmnażają się przy udziale wody i nawet niewielkie zbiorniki mogą spowodować większe występowanie tych owadów.

W doniczkach warto posadzić rośliny, których zapachu nie tolerują komary. Wśród nich wyróżnić możemy m.in. bazylię, tymianek, rozmaryn czy lawendę. Skutecznym sposobem walki z komarami możemy być również zapalenie specjalnych świec, którą odstraszą owady z naszego otoczenia.

Olejek cytrynowy z kolei jest w stanie zapewnić spokój naszemu ciału. Wystarczy skroplić go na skórę, aby zapobiec ugryzieniom komarów. Warto również zwrócić uwagę na to co zakłady na siebie. Warto unikać jaskrawych kolorów i słodkich zapachów perfum, bowiem te skutecznie przyciągają do nas komary.

Pogoda jaką obserwować możemy w ostatnich tygodniach, ciepła i jednocześnie wilgotna, sprawia że komarów jest coraz więcej.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Pixabay.com

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją