reklama

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Polickiej SKARB zaprasza na Noc Muzeów [zapowiedź]

Już jutro, 18 maja odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów. Z tej okazji również Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Polickiej „SKARB” zaprasza do odwiedzania Muzeum Historycznego Skarb.

Zwiedzanie ruin fabryki benzyny syntetycznej Hydrierwerke Politz / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Od godziny 16:00 będzie można nieodpłatnie zwiedzać sale wystawowe muzeum, zlokalizowane w dwóch schronach przeciwlotniczych. Dla uczestników „Nocy Muzeów w Skarbie” przygotowane będzie również ognisko (prowiant we własnym zakresie).

Również na godzinę 16:00 organizatorzy zaplanowali warsztaty edukacyjne dla dzieci pt. „Nietoperze – nasi latający przyjaciele”.

O godzinie 17:00 rozpocznie się emisja archiwalnych filmów dokumentalnych dotyczących byłej fabryki benzyny syntetycznej Hydrierwerke Politz z okresu II wojny światowej i czasów powojennych.

Na godzinę 18:00 zaplanowano prelekcję zatytułowaną „Podziemny świat oczami Kowala”.

Główną atrakcją „Nocy Muzeów w Skarbie” będzie nocne zwiedzanie z pochodniami ruin byłej fabryki benzyny syntetycznej, które rozpocznie się o godzinie 21:00 spod siedziby Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Polickiej „SKARB”, mieszczącej się przy ul. Spółdzielczej 31 w Policach.

Kiedy: 18 maja 2024 roku w godzinach od 16:00 do 22:00
Gdzie: Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Polickiej SKARB, ul Spółdzielcza 31 w Policach

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.