reklama

Ponad milion złotych na prace konserwatorskie

Podpisano umowę dotyczącą finansowania prac konserwatorskich zabytkowego klasztoru augustianów w Policach-Jasienicy.

(od lewej) burmistrz Polic Krystian Kowalewski, proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Policach-Jasienicy ks. Waldemar Szczurowski / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Gmina Police pozyskała na ten cel ponad milion złotych z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w ramach Polskiego Ładu. Beneficjentem dotacji będzie Parafii Rzymskokatolicka pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Policach-Jasienicy.

Umowę parafowali burmistrz Polic Krystian Kowalewski oraz proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Policach-Jasienicy ks. Waldemar Szczurowski.

Bardzo serdecznie chciałbym podziękować za podjęcie tego tematu przez władze samorządowe. Prowadziliśmy przygotowania do tego, aby dziś móc sfinalizować to wielkie i jakże ważne przedsięwzięciepowiedział ks. Waldemar Szczurowski, proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Policach-Jasienicy.

Gmina Police środki z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w ramach Polskiego Ładu pozyskała w marcu 2023 roku.

Od dawna marzyliśmy, aby ten obiekt wrócił do lat swojej świetności. To pierwszy etap zadania, którego się podjęliśmy. Zadanie składa się z trzech etapów, natomiast ten pierwszy uruchamia wszystkie procesy, które pozwolą w przyszłości realizować kolejne prace konserwatorskie związane z tym miejscempodkreślił burmistrz Polic Krystian Kowalewski.

W ruinach klasztoru poaugustiańskiego rokrocznie odbywa się Misterium Męki Pańskiej, a w latach ubiegłych Miejski Ośrodek Kultury w Policach organizował również Jarmark Augustiański.

(od lewej) burmistrz Polic Krystian Kowalewski, diecezjalny konserwator zabytków ks. Marek Cześnin / zdjęcie: Gracjan Broda
Ruiny Klasztoru Augustiańskiego w Policach-Jasienicy / zdjęcie: Gracjan Broda
Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.