reklama

Miłośnicy historii odwiedzili Stowarzyszenie SKARB w Noc Muzeów

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Polickiej „SKARB” otworzyło swoje zasoby w Noc Muzeów dla wszystkich tych, którzy tego dnia chcieli zapoznać się z historią fabryki benzyny syntetycznej Hydrierwerke Politz, działającej w Policach podczas II wojny światowej.

Punktem kulminacyjnym Nocy Muzeów w Skarbie była wycieczka po terenie fabryki benzyny syntetycznej / zdjęcie: Gracjan Broda

Gracjan Broda,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Od godziny 16:00 na odwiedzających czekały dwa schrony przeciwlotnicze, w których zlokalizowane są zasoby muzeum polickiego Skarbu.

W programie wydarzenia były również warsztaty edukacyjne dla dzieci, prelekcja zatytułowana „Podziemny świat oczami Kowala”, a także emisja archiwalnych filmów dokumentalnych dotyczących byłej fabryki benzyny syntetycznej Hydrierwerke Politz z okresu II wojny światowej i czasów powojennych.

Punktualnie o godzinie 21:00 kilkudziesięcioosobowa grupa sympatyków historii udała się na wycieczkę z pochodniami po terenie starej fabryki.

Galeria Zdjęć:

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.