Nagłówek Dziennika Polickiego

Zabielski i Kędzierska zwyciężyli w biegu głównym 4. Biegu Korczaka w Policach

W minioną sobotę odbyła się 4. edycja Biegu Korczaka organizowana przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Policach.

4. Bieg Korczaka w Policach

na zdjęciu: start do biegu głównego podczas 4. Biegu Korczaka

W trakcie wydarzenia na specjalnie przygotowanych trasach rywalizowały zarówno dzieci, jak i dorośli uczestnicy.

W biegu głównym na dystansie 5 kilometrów wystartowało ponad 150 uczestników. Najszybciej trasę biegu głównego pokonał Józef Zabielski, który uzyskał czas 19 minut i 20 sekund. Na drugim stopniu podium uplasował się Sebastian Łukaszewski z czasem 19 minut i 33 sekund, a miejsce trzecie zajął Łukasz Staniszczak, uzyskując czas 19 minut i 48 sekund.

Wśród pań triumfowała Karolina Kędzierska, która dystans 5 kilometrów pokonała w czasie 22 minut i 52 sekund. Drugie miejsce zajęła Dominika Niemiro z czasem 23 minut i 34 sekund, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się Małgorzata Pożyczka, która uzyskała czas 25 minut i 3 sekund.

Do rywalizacji na trasie marszu Nordic Walking stanęło 100 zawodniczek i zawodników.

Zwycięzcą został Sebastian Rajewski z czasem 33 minut i 55 sekund. Drugie miejsce zajął Dariusz Masłyk, który dystans pięciu kilometrów pokonał w czasie 35 minut i 39 sekund. Miejsce trzecie wywalczył Przemysław Filipiak z czasem 37 minut i 8 sekund.

Wśród pań najszybsza okazała się Małgorzata Masłyk z czasem 35 minut i 24 sekund. Drugie miejsce zajęła Wioletta Murawska z czasem 37 minut i 26 sekund, a miejsce trzecie Marzena Olejnik z czasem 37 minut i 54 sekund.

Celem przedsięwzięcia było uczczenie pamięci Janusza Korczaka, popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu oraz rekreacji ruchowej jako jednego z elementów zdrowego trybu życia także wśród osób niepełnosprawnych, oraz promowanie aktywności fizycznej wśród mieszkańców Polic i okolic.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.