Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 21 867 | Zgonów: 1013 | Wyzdrowiało: 10 020


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 521 | Zgonów: 19

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 12 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 26 maja 2020 roku, godzina: 10:03 | Kliknij i przeczytaj raport

W niedzielę wystartuje czwarta edycja Biegu Neptuna

W najbliższą niedzielę w Trzebieży odbędzie się IV edycja Biegu Neptuna organizowanego przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Policach. W trakcie imprezy odbędzie się Festiwal Kolorów – Splash of Colours.

– Do rywalizacji w biegu głównym imprezy, zgłosiło się już ponad 700 zawodników – mówi Waldemar Echaust, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach.

W tym roku zawodniczki i zawodnicy wystartują z miejsca, w którym w listopadzie ubiegłego roku spłonęła trzebieska promenada. Podobnie jak w latach ubiegłych długość trasy będzie wynosił 5 km.

Jako pierwsi do rywalizacji wystartują najmłodsi. O godzinie 10.00 rozpoczną się bowiem biegi dla dzieci.

Start uczestników marszu Nordic Walking odbędzie się o godzinie 11.00. Poprzedzi go wspólna rozgrzewka. Następnie, punktualnie o godzinie 12.30 wystartuje bieg główny. Na linii startu zamelduje się ponad 700 osób.

– Przygotowaliśmy również atrakcje towarzyszące, a wśród nich m.in. strefę zdjęć Neptuna, w której każdy będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie – mówi Dagmara Wojciechowska z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach.

Z uwagi na występujące w wodach Zalewu Szczecińskiego sinice, „Bieg Syren i Trytonów” odbędzie się w innej formie niż pierwotnie, planowali organizatorzy.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda