Grupa Azoty Polyolefins S.A. złożyła wniosek o wydanie pozwolenia na budowę zbiorników propanu i zbiornika etylenu

Dziś w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim Grupa Azoty Polyolefins S.A. złożyła wniosek o wydanie pozwolenia na budowę zbiorników propanu i zbiornika etylenu dla terminala przeładunkowo-magazynowego w ramach projektu „Budowa kompleksu Polimery Police składającego się z instalacji PDH, instalacji PP, infrastruktury logistycznej PP, instalacji pomocniczych i połączeń międzyobiektowych oraz terminala przeładunkowo-magazynowego”.

Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki ma teraz 65 dni na wydanie zezwolenia. Należy doliczyć do tego czas przewidziany na uzgodnienia Urzędu Morskiego.

Ich uruchomienie zaplanowane jest na rok 2022. Grupa Azoty Polyolefins S.A. realizuje jedną z największych inwestycji w polskim i europejskim przemyśle, polegającą na budowie zintegrowanego kompleksu petrochemicznego. W Policach powstać mają tzw. Police 2, czyli „Polimery Police”.

W skali roku w Policach ma być produkowanych 429 tysięcy ton propanu i wytwarzanych 437 tysięcy ton polipropylenu z propanu. Szacowany budżet tej inwestycji to 1,5 miliarda euro.

Autor: Gracjan Broda, Foto: ZUW Szczecin