Menu
reklama:

Kosiniak–Kamysz: „Nie jesteśmy antyPiSem! AntyPiS to jest za mało, antyPiSem się nie wygra wyborów”

  • Gracjan Broda

Władysław Kosiniak–Kamysz podczas konwencji regionalnej podkreślił, że Koalicja Europejska nie jest antyPiSem, ponieważ samym antyPiSem nie wygra się wyborów.

– Nie jesteśmy antyPiSem. Mamy dobry program, walczymy o zdrowie Polaków, przygotowaliśmy pakiet onkologiczny – tłumaczył Kosiniak–Kamysz. – Musimy wygrać wybory do Parlamentu Europejskiego, aby zrealizować program dotyczący służby zdrowia, rolnictwa, zdrowego żywienia, dotyczący transportu, bezpieczeństwa, dotyczący młodych osób – wymieniał prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Mimo to lider ludowców nie szczędził słów krytyki skierowanych pod adresem polityków Prawa i Sprawiedliwości.

– Przywrócimy Polsce pozycję, będziemy szukać przyjaciół, a nie wskazywać wrogów, będziemy zawierać sojusze, a nie wywoływać wojnę, bo wywołali wojnę. Wojnę domową w Polsce między Polakami i skłócili nas z Europą i Światem – mówił Władysław Kosiniak–Kamysz. – Przywrócimy normalność, przywrócimy zgodę, tylko muszą wygrać ci, którzy nie są zarażeni ciężką chorobą nienawiści, która zatruwa serca i umysły. Dziś ubrali szatę europejską, a wcześniej to była szmata europejska – kontynuował swoją wypowiedź były minister pracy i polityki społecznej.

Polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego zarzucił, że w pięciu punktach społecznych zaprezentowanych przez Prawo i Sprawiedliwość nie ma ani słowa o pacjentach.

– W pięciu punktach społecznych, które zaprezentowali ani wzmianki, ani słowa o pacjentach, o chorych, o pielęgniarkach i lekarzach. Wstyd i hańba, wstyd i hańba – mówił wyraźnie podniesionym głosem prezes PSL.

Kluczowym punktem programu Koalicji Obywatelskiej ma być oprócz służby zdrowia również rolnictwo.

– To jest kluczowa sprawa pozycja polskiego rolnictwa. Mamy cały pakiet dla polskiej wsi. Program rolny dla polskiej wsi, dla obszarów wiejskich – zapewniał Władysław Kosiniak–Kamysz. – To jest 280 euro dopłat do hektara, to jest program Aktywny Rolnik, czyli dopłaty do tych, co orzą, sieją i zbierają. A dzierżawa dla dzierżawców. To jest fundusz stabilizacji dochodów rolniczych, to są wreszcie odnawialne źródła energii, tak ważne tutaj na zachodnim pomorzu – kontynuował Kosiniak–Kamysz.

Koalicja Europejska chce wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku rodzin byłych pracowników Państwowych Gospodarstw Rolnych, oferując im fundusz stypendialny dla dzieci i wnuków.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!


ZOBACZ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją