Menu
reklama:

Joachim Brudziński spotkał się z mieszkańcami w Trzebieży

  • Gracjan Broda

Dzisiaj w Trzebieży odbyło się spotkanie z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Joachimem Brudzińskim, liderem listy Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego w okręgu nr 13 obejmującym województwa zachodniopomorskie i lubuskie.

Joachim Brudziński wtorkowe spotkanie rozpoczął od przypomnienia jak za rządów PO-PSL wyglądała sytuacja Pomorza Zachodniego. Zdaniem ministra, ówcześnie rządzącym zależało na marginalizacji Zakładów Chemicznych, likwidacji przemysłu stoczniowego oraz rezygnacji z pogłębienia toru wodnego.

– Pomorze Zachodnie miało być zielonymi płucami dla bogatego Berlina – powiedział szef MSWiA. – Doprowadzono do tego, że Stocznię Szczecińską oddano ludziom, którzy ciągi technologiczne pocięli na złom, a stoczniowcom proponowano, aby zostali psimi stylistami – kontynuował Brudziński.

W opinii Joachima Brudzińskiego rozwój branży turystycznej na Pomorzu Zachodnim jest bardzo ważny, ale jeszcze ważniejszy jest rozwój przemysłu.

– My potrzebujemy rozwoju Zakładów Chemicznych i budowy Polimerów Police – tłumaczył Brudziński. – Potrzebujemy odbudowy polskiego przemysłu stoczniowego – dodał.

Minister przypomniał słowa śp. prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, który powiedział, że silne Pomorze Zachodnie jest Polską racją stanu. Słowa te dotyczyły ulokowaniu budowy gazoportu w Świnoujściu, a nie jak proponowano wcześniej w Gdańsku. Lider zachodniopomorskiej i lubuskiej listy Prawa i Sprawiedliwości podziękował byłemu premierowi Donaldowi Tuskowi za kontynuację tej inwestycji w Świnoujściu.

Joachim Brudziński przypomniał również o programach socjalnych wprowadzonych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, w tym przede wszystkim o programie 500+.

– Programem 500+ przywróciliśmy wielu polskim rodzinom godność – powiedział Brudziński.

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego podkreślił, że jego ugrupowanie polityczne chce być w Unii Europejskiej.

– 15 lat temu chcieliśmy być w Unii Europejskiej, dziś chcemy być w Unii Europejskiej i w przyszłości chcemy być w Unii Europejskiej. Jarosław Kaczyński postawił jednak jeden warunek – że Polsce – będzie wolno to, co innym Państwom członkowskim – podsumował Joachim Brudziński.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!


ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze  

 
#1 Gal Anonim 2019-05-08 13:44
Marginalizacja zch Police ?
Niech wejdzie na zakład i przejdzie sie po instalacji. Tendencja kategorycznie w dół, zero BHP dla pracownika. Zero odpowiedzialnoś ci. Kierownictwo pewnych wydziałów „nie widza” problemów. Zreszta Ci co pracują to wiedzą jak jest.
Pozdrawiam, Spokojnej !
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją