reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Zmarła Maria Ilnicka-Mądry. W siedzibie Sejmiku została wyłożona księga kondolencyjna

Dziś, 20 marca w wieku 77 lat zmarła Maria Ilnicka-Mądry przewodnicząca Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego i niegdyś wieloletnia dyrektor szpitala przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie.

księga kondolencyjna w siedzibie Sejmiku

na zdjęciu: księga kondolencyjna w siedzibie Sejmiku

O śmierci Ilnickiej-Mądry poinformował prezydent Szczecina Piotr Krzystek na swoim profilu w mediach społecznościowych.

– Trudno wymienić wszystkie Jej zasługi. Uśmiechnięta, wyjątkowa, dobra dusza towarzystwa, niezwykle lubiana i szanowana. Tytan pracy. Jestem dumny, że spotkałem Ją na swojej drodze. – napisał w mediach społecznościowych Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

– Maria Ilnicka Mądry była niezwykle mądrą kobietą. Konsekwentną i bezkompromisową z jednej strony, a z drugiej niezwykle ciepłą i życzliwą. Jej pasja i wielki autorytet pozwalał nam przez wiele lat współpracować w Sejmiku dla mieszkańców regionu. Będzie nam bardzo brakować jej siły, rady, woli działania. Tracimy wspaniałą postać, która mogłaby nas jeszcze wiele nauczyć. Była przykładem człowieka, który wiedział, jak pracować i jak żyć, by osiągać cel i służyć innym. To bardzo smutny dzień dla samorządu. – powiedział z kolei Olgierd Geblewicz, marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

– Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Pani dr Marii Ilnickiej-Mądry - przewodniczącej Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, byłej wieloletniej dyrektor szpitala klinicznego przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie oraz wiceprezes Okręgowej Izby Lekarskiej, osoby niezwykle zaangażowanej jako lekarz i samorządowiec, w sprawy Szczecina i Pomorza Zachodniego. – napisał w mediach społecznościowcy Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski.

W siedzibie Sejmiku została wyłożona księga kondolencyjna, która dostępna jest w godzinach od 7.30 do18.00.

Kim była Maria Ilnicka-Mądry?

Maria Ilnicka-Mądry ukończyła studia medyczne na Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, kształciła się również w zakresie zarządzania w ochronie zdrowia na Uniwersytecie Warszawskim. Uzyskała doktorat z zakresu nauk medycznych.

Specjalizację uzyskała w zakresie chorób wewnętrznych. Była nauczycielem akademickim w Zakładzie Higieny, Epidemiologii i Zdrowia Publicznego na macierzystej uczelni, przekształconej w międzyczasie w Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie. Od 1991 do 1999 była wiceprezesem Okręgowej Izby Lekarskiej w Szczecinie. W 1998 objęła stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 PUM w Szczecinie, którym kierowała do czasu przejścia na emeryturę w 2014. W 2008 wyróżniona tytułem „Menedżera Roku” w publicznej służbie zdrowia.

Z ramienia Unii Wolności była Radną Województwa Zachodniopomorskiego I kadencji (1998–2002). Powróciła do sejmiku województwa w 2014 jako jedyna radna wybrana z listy zorganizowanego przez prezydenta Szczecina Piotra Krzystka komitetu wyborczego Bezpartyjni Pomorze Zachodnie. Była radną niezrzeszoną. W 2015 objęła funkcję doradcy Piotra Krzystka do spraw polityki społecznej miasta. W 2018 kandydowała na radną województwa z listy KWW Bezpartyjni Samorządowcy. 23 listopada 2018 wybrano ją na Przewodniczącą Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego głosami wszystkich 30 radnych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.