Menu

Zieliński: „Organ zatwierdzający uznał, że przedłożone przez spółkę ceny taryfowe zapewniają ochronę interesów odbiorców usług przed ich nieuzasadnionym wzrostem”

  • Gracjan Broda

Kolejnym tematem poruszonym podczas poniedziałkowej konferencji Urzędu Miejskiego w Policach była wysokość opłat za wodę i ścieki w Gminie Police. Udział w konferencji prasowej wziął Rafał Zieliński, prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Policach.

– Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zatwierdza taryfy za wodę i ścieki dla przedsiębiorstw wodociągowych – powiedział Rafał Zieliński, prezes polickiego ZWiKu.

6 sierpnia br. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie zatwierdziło wniosek taryfowy złożony przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Policach.

– W uzasadnieniu swojej decyzji organ zatwierdzający uznał, że przedłożone przez spółkę ceny taryfowe zapewniają ochronę interesów odbiorców usług przed nieuzasadnionym wzrostem cen i stawek opłat za wodę i ścieki – przytoczył treść uzasadnienia prezes polickiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Policach.

Przypomnijmy, że od 2013 roku w Gminie Police istnieje program dopłat do wody i ścieków.

– W 2018 roku Gmina Police planuje przekazać do spółki (Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Policach – przyp. red.) kwoty 2 milionów 250 tysięcy złotych w celu obniżenia ceny za metr sześcienny wody i metr sześcienny ścieków – podkreślił Zieliński.

Dopłata do metra sześciennego wody wyniesie 30 groszy, natomiast do metra sześciennego ścieków 1,30 złotego.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją