reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Konferencja prasowa radnych Echausta i Kajkowskiego

Dziś w Hotelu Dobosz w Policach odbyła się konferencja prasowa radnych Rady Miejskiej w Miejskiej – Artura Echausta i Sławomira Kajkowskiego, którzy w czwartek 1 września opuścili Wspólnotę Samorządową Gryf XXI.

Radni Echaust i Kajkowski

na zdjęciu: radny Artur Echaust, radny Sławomir Kajkowski

– Wołaliśmy o spotkanie z Zarządem Wspólnoty Samorządowej Gryf XXI – rozpoczął Artur Echaust. – Udało się doprowadzić do spotkania z zarządem, po tym, jak zakomunikowaliśmy, że nie udzielimy burmistrzowi Polic absolutorium za ubiegły rok – kontynuował Echaust.

Jak poinformował radny Echaust jedną z propozycji, która padła na spotkaniu, był postulat przeprowadzenia prawyborów wewnętrznych na kandydata na burmistrza Polic.

Wśród wymienionych powodów, które miały zaważyć na wyjściu obu radnych ze Wspólnoty Samorządowej Gryf XXI, znalazły się m.in.: koncepcja budowy zakładu kompostowni bioodpadów w Leśnie Górnym, brak konsultacji społecznych w tej sprawie oraz podjęcie negatywnej decyzji środowiskowej w sprawie firmy Newco.

– Kluczowym momentem była skarga na burmistrza Polic, złożona przez byłych pracowników Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Policach – podkreślił radny Artur Echaust. – W ostatnich miesiącach podejmowaliśmy inicjatywy, które nie spotkały się z aprobatą burmistrza – dodał Echaust.

– Zmiany w zarządzie (Wspólnoty Samorządowej Gryf XXI – dop. red.), to tylko pozorowane ruchy. Panowie nie zaproponowali nikogo poza sobą – powiedział radny Sławomir Kajkowski.

Radni Echaust i Kajkowski zadeklarowali, że nie będą totalną opozycją.

– Mamy swoje pomysły, mamy swoje plany, które chcemy realizować. Jesteśmy gotowi do rozmów i otwarci na współpracę – zadeklarowali zgodnie radni.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.