reklama
reklama

Brzęcki: „Panie i panowie z Gryfa XXI i Platformy Obywatelskiej weźcie się w końcu do roboty”

Dziś w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości w Szczecinie odbyła się konferencja prasowa w sprawie Zachodniego Drogowego Obejścia Szczecina.

budowa Polimerów Police

Politycy partii rządzącej zarzucili samorządowcom z terenu powiatu polickiego oraz prezydentowi Szczecina, że reprezentowane przez nich samorządowy są nieprzygotowane do realizacji tej jakże ważnej inwestycji drogowej.

Chodzi i budowę węzłów dojazdowych do węzłów Police, Dobra oraz Będargowo. O ile w przypadku tego ostatniego gmina Kołbaskowo realizuje już projekt budowlany dla tego odcinka, o tyle w przypadku węzłów Police oraz Dobra na chwilę obecną nie zostało zrobione jeszcze nic.

– Samorządy muszą na początku przyszłego roku ogłosić przetarg na opracowanie dokumentacji dla tego odcinka – podkreślała Małgorzata Jacyna-Witt.

Dojazd do węzła Police, czyli droga omijające miasto Police od strony zachodniej i miejscowość Przęsocin. Odcinek, jaki trzeba będzie wybudować to około 7 kilometrów. Dojazd do węzła Dobra to z kolei droga omijająca miejscowość Wołczkowo od ul. Lipowej do węzła Dobra i ul. Szczecińskiej o długości około 3 kilometrów.

Na zdjęciu: Małgorzata Jacyna-Witt, radna Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego

– W przypadku realizacji węzła Police środki na jego realizację powinny być zabezpieczone w budżetach gminy Police, Miasta Szczecin, Powiatu Polickiego oraz Urzędu Marszałkowskiego, natomiast w przypadku węzła Dobra – gmina Dobra oraz Powiat Policki – czytamy w komunikacie prasowym szczecińskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Gmina Kołbaskowo realizuje projekt budowlany dla drogi od Rajkowa do drogi powiatowej Będargowo–Stobno. Po jego zakończeniu powinno nastąpić ogłoszenie przetargu na budowę drogi.

Na zdjęciu: Mariusz Różycki, przewodniczący powiatowych Struktur Prawa i Sprawiedliwości

Do koalicji rządzącej w gminie Police (Wspólnoty Samorządowej Gryf XXI oraz Koalicji Obywatelskiej) z apelem zwrócił się Dominik Brzęcki, działacz powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości.

– Panie i panowie z Gryfa XXI i Platformy Obywatelskiej weźcie się w końcu do roboty. (...) Mieszkańców nie interesuje gdzie i z kim był burmistrz, komu dał kwiaty, czy kto wygrał wybory samorządowe w Pasewalku. Interesuje ich za to Zachodnie Drogowe Obejście Szczecina – powiedział Dominik Brzęcki.

Jak przyznali politycy Prawa i Sprawiedliwości samorządy mają czas maksymalnie do końca 2023 roku, tak aby nie miało to negatywnego wpływu na budowę Zachodniego Drogowego Obejścia Szczecina.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także