W powiecie polickim zdecydowanie wygrywa Koalicja Europejska

W powiecie polickim w wyborach do Parlamentu Europejskiego zdecydowane zwycięstwo odniosła Koalicja Europejska. Jej przewaga nad Prawem i Sprawiedliwością wyniosła – bagatela – blisko 22 punkty procentowe.

Na trzecim miejscu z poparciem na poziomie 8,69% uplasowała się Wiosna Roberta Biedronia. Pozostałe komitety nie przekroczyły poziomu 5-procentowego progu wyborczego.

W całym powiecie polickim na KE głos oddały 14 902 osoby, na PiS - 8718 osób. Największe poparcie dla Koalicji Europejskiej – wynoszące 61,16% odnotowano w gminie Dobra, natomiast najmniejsze w gminie Police – 45,34%. Prawo i Sprawiedliwość najwięcej zwolenników ma w gminie Police (37,83%), najmniej zaś w gminie Dobra – 22,24%.

Najlepszy wynik indywidualny w powiecie polickim osiągnął Bartosz Arłukowicz, na którego głos oddało ponad 10,5 tysiąca osób. Joachim Brudziński otrzymał 7204 głosy, tj. o około 3300 mniej niż jego główny konkurent z Koalicji Europejskiej.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Bartosz Arłukowicz wygrywa z Joachimem Brudzińskim?!

Wyniki te wyraźnie odbiegają od danych ogólnokrajowych – jak podaje PKW na podstawie informacji otrzymanych z 99,31% komisji wyborczych, w skali kraju zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem ponad 45% głosów, wyprzedzając o około 7 punktów procentowych Koalicję Europejską.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda