Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 5 742 | Zgonów: 175


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 144 | Zgonów: 2

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 7 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 10 kwietnia 2020 roku, godzina: 10:06 | Kliknij i zobacz aktualną sytuację

ogłoszenie wydawcy
reklama | Życzenia Wielkanocne Dziennika Polickiego

Dera: „Decyzja o przesunięciu terminu referendum jest jak najbardziej słuszna”

Wójt Gminy Dobra Teresa Dera wydała specjalne oświadczenie po dzisiejszej decyzji Komisarza Wyborczego o zawieszeniu terminu referendum.

– Decyzja komisarza wyborczego o przesunięciu terminu referendum jest jak najbardziej słuszna. Nie wyobrażam sobie w sytuacji zagrożenia epidemią możliwości bezpiecznego przeprowadzenia głosowania w lokalach wyborczych. Każdy, kto uważa inaczej, jest w wielkim błędzie. Zdrowie i życie naszych mieszkańców jest najważniejsze – podkreśliła Teresa Dera.

Wójt gminy przeprosiła również mieszkańców, że do tej pory nie odniosła się do zarzutów inicjatorów referendum.

– Planowałam to zrobić w zeszłym tygodniu, jednak obecna sytuacja i obowiązki związane z bezpieczeństwem mieszkańców spowodowały, że musiałam to odłożyć. Nie czas teraz na referendum. Jak tylko sytuacja się unormuje, na pewno odniosę się do wszystkich zarzutów, które uważam za całkowicie bezpodstawne – zadeklarowała Dera.

Wójt gminy Dobra podkreśliła również, że w tym trudnym czasie bardzo ważna jest solidarność oraz wzajemne pomoc, szczególnie osobom starszym, które są najbardziej narażone na zachorowanie na koronawirusa.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda