Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 52 961 | Zgonów: 1 821 | Wyzdrowiało: 36 877


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 899 | Zgonów: 23

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 19 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 11 sierpnia 2020 roku, godzina: 10.45 | Kliknij i przeczytaj raport


Teresa Dera powołała swojego zastępcę! Został nim Rafał Zahorski

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej wójt gminy Dobra Teresa Dera poinformowała o powołaniu na stanowisko swojego zastępcy – Rafała Zahorskiego, będącego również pełnomocnikiem Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego ds. Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Dlaczego wójt Teresa Dera zdecydowała się, aby po wielu latach powołać zastępcę?

– Prowadząc rozmowy z radnymi, wszyscy definitywnie stwierdzili, że nie jestem w stanie sama przez 24 godziny realizować wszystkich zadań – powiedziała Teresa Dera. – Niezbędny, przy tak dużym budżecie, przy realizacji tak wielu zadań jest zastępca, który mnie wspomoże, a nawet zastąpi – kontynuowała Dera.

W opinii nowego zastępcy wójta gmina rozwija się tak dynamicznie, że należy wspomóc działalność zarówno wójt, jak i całego Urzędu Gminy.

– Rozwój jest tak mocny, że trzeba nadążyć za wszystkimi zadaniami – powiedział Rafał Zahorski. – Chcę być wsparciem zarówno dla pani wójt, jak i całego zespołu – dodał Zahorski.

Zahorski z zawodu i wykształcenia jest menadżerem. Jak sam o sobie mówi, najpierw patrzy na sprawozdania finansowe, zanim wejdzie w ogóle do firmy.

– Gmina Dobra ma minimalne zadłużenie, drastycznie spadające przez ostanie 5 lat. Nadwyżka pomiędzy wydatkami a przychodami idzie na spłatę kapitału zadłużenia. Gdyby tak się rozwijała każda gmina w Polsce, to jako kraj bylibyśmy dużo dalej – podkreślił.

Nowy zastępca wójta powiedział również, że był obecny w trakcie grudniowej sesji budżetowej, podczas której przysłuchiwał się argumentom zarówno za, jak i przeciw budżetowi.

– Myślę, że znajdziemy nić porozumienia z panią wójt i razem będziemy tworzyli przyszłość tej gminy – zakomunikował Rafał Zahorski. – Sądzę, że zaobserwujecie Państwo, że będzie to pozytywny rozwój – podsumował zastępca Teresy Dery.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda