ogłoszenie wydawcy

Chemik Police rozbił Gwardię Koszalin

Chemik Police pokonał przed własną publicznością Gwardię Koszalin 4:0. Po dwie bramki dla gospodarzy strzelili w tym spotkaniu Mateusz Kowalczyk i Szymon Kapelusz.

Podopieczni Łukasza Borgera na prowadzenie wyszli w 13 minucie po bramce strzelonej z rzutu wolnego przez Szymona Kapelusza. Z silnym i co ważne precyzyjnym uderzeniem nie poradził sobie bramkarz gwardzistów – Adrian Hartleb.

180 sekund później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Mateusz Kowalczyk, który przejął piłkę w środku pola, minął rywala i strzałem z pola karnego pokonał Hartleba.

W 22 minucie wychodzący na czystą pozycję Szymon Kapelusz został powalony przez Daniela Wojciechowskiego, za co kapitan gości obejrzał czerwoną kartkę. Do rzutu wolnego podszedł Mateusz Kowalczyk i precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce.

Do przerwy zasiadający na trybunach kibice nie zobaczyli już więcej bramek. Wynik spotkania po zmianie stron w 51 minucie meczu ustalił Szymon Kapelusz, który wykorzystał dośrodkowanie Pawła Szewczykowskiego i strzałem głową pokonał Adriana Hartleba.

Policzanie mimo kilku dogodnych sytuacji nie zdołali już podwyższyć wyniku.

KP Chemik Police - Gwardia Koszalin 4:0 (3:0)

Bramki: Kapelusz (13', 51'), Kowalczyk (16', 23')