Menu

Klub Piłkarski Chemik Police z certyfikatem Polskiego Związku Piłki Nożnej

  • Gracjan Broda

Polski Związek Piłki Nożnej wystartował z pilotażowym programem certyfikowania najlepszych szkółek piłkarskich w kraju. Wśród ośmiu certyfikowanych z województwa zachodniopomorskiego znalazł się Klub Piłkarski Chemik Police.

W całym województwie jest 210 szkółek i klubów odpowiedzialnych za szkolenie dzieci i młodzieży. W tym roku zaledwie osiem z nich zostało wyróżnionych. Do pierwszej edycji programu zakwalifikowano w całej Polsce zaledwie 160 klubów.

Oprócz Chemika Police do programu zakwalifikowały się m.in.: Bałtyk Koszalin, Pogoń Szczecin, Kotwica Kołobrzeg, AP Szczecinek, Gavia Choszczno, UKS Dębno i Fala Międzyzdroje.

Ideą programu certyfikacji szkółek piłkarskich przez PZPN jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja jakości prowadzonych zajęć. Ocena odbywa się poprzez przyznanie danemu klubowi czy szkółce jednego z trzech certyfikatów: brązowego, srebrnego lub złotego.

Nadany certyfikat świadczy o tym, że szkółka spełnia szereg kryteriów i daje gwarancję odpowiedniej jakości szkolenia. Takie wyróżnienie od Polskiego Związku Piłki Nożnej oznacza, że doceniony podmiot dołącza do elitarnego grona szkółek, które są w naszym kraju jednymi z najlepszych miejsc do rozwijania piłkarskich umiejętności. Jest to bardzo istotna informacja dla rodziców, którym łatwiej będzie wybrać taką szkołę piłkarską, która pomoże w rozwoju umiejętności zawodnika. Sam proces weryfikacji potrwa jakiś czas.

W najbliższym czasie do Warszawy pojedzie delegacja polickiego klubu, która weźmie udział w szkoleniu przygotowującym. Sam certyfikat zostanie przyznany we wrześniu 2019 roku.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan BrodaJeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Komentarze  

 
#1 Obserwator 2019-02-13 00:00
Litości! Kto i na jakiej podstawie to przyznał Chemikowi Police???? Tak właśnie wygląda działanie PZPNu. Gorszego dna dotyczącego szkolenia młodzieży niż w Chemiku nie ma w całym województwie zachodniopomors kim. To się nazywa ogłupianie ludzi.
Cytować
 
 
#2 Mieszkaniec 2019-02-13 16:14
Wielki mi Chemik !!!
Kupa kasy wyciagnieta z gminy i zakladow ponad 1.5 banki a na co tego nie wie nikt.
Dzieciaki nawet na turnieje nie jeżdżą!!!
Dajcie spokój z tym cyrkiem !!!
Z takim budżetem a wyniki gdzie ???
Pewnie zaraz cenzura usunie komentarz
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją