reklama


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 48 149 | Zgonów: 1 738 | Wyzdrowiało: 35 056


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 776 | Zgonów: 23

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 17 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 4 sierpnia 2020 roku, godzina: 10.43 | Kliknij i przeczytaj raport


KP Chemik Police z półmilionowym wsparciem od gminy Police

Pół miliona złotych otrzyma z gminy Police klub KP Chemik Police – ogłoszono podczas zorganizowanej w piątek 5 lipca konferencji prasowej. Wniosek w tej sprawie, który poparli wszyscy radni Rady Miejskiej w Policach, złożyli Andrzej Rogowski oraz Władysław Kosiorkiewicz.

Przyznana pomoc finansowa jest związana z awansem żółto-zielonych do III ligi, co wiąże się ze znacznie wyższymi kosztami udziału w rozgrywkach.

- Pan przewodniczący wraz z radnymi wyciągnął w tej sytuacji pomocną dłoń dla dalszej działalności klubu (…). Ja deklaruję wszelaką pomoc i cieszę się, że klub awansował – powiedział podczas konferencji prasowej burmistrz Polic Władysław Diakun. .

- Awans do III Ligi to ogromny sukces klubu. Po latach perturbacji, zawieruchy, różnego rodzaju problemów jest to wielki powrót ale też nobilitacja i wielka duma mieszkańców, kibiców, ogromnej rzeszy zawodników i osób związanych z klubem – mówił przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Ufniarz..

Ufniarz zauważył, że konieczne jest dostosowanie do wymogów ligi polickiego stadionu przy ul. Siedleckiej, którego właścicielem jest gmina Police. Na ten cel przeznaczone ma zostać 80 tys. złotych.

Z kolei prezes KP Chemika Police Przemysław Korotkiewicz, dziękując za wsparcie, wspomniał, że niezbędne będą wzmocnienia pierwszego składu. W przyszłym sezonie na pewno nie zagra bramkarz Dominik Stasiak, który podpisał już kontrakt z Błękitnymi Stargard. Z Polic najprawdopodobniej odejdzie również Nikita Vovchenko. Zadeklarował, że priorytetowym celem drużyny na przyszły sezon jest utrzymanie się w III lidze.

Znany jest też pierwszy przeciwnik, z którym zmierzy się w nowym sezonie policka drużyna. Piłkarze Chemika Police na własnym boisku podejmą Świt Skolwin. Wkrótce klub poda szczegółowy terminarz wraz z godzinami spotkań rundy jesiennej.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Ariel Szydłowski