Nagłówek Dziennika Polickiego

Świt Szczecin podejmuje lidera rozgrywek i pomaga Indze Niedźwieckiej z Przęsocina

Już w sobotę o godzinie 17.00 na stadionie przy ul. Stołczyńskiej 100 w Skolwinie podopieczni Andrzeja Tychowskiego podejmować będą lidera rozgrywek i faworyta do awansu do II ligi – Radunię Stężyca.

Spotkanie oprócz wymiaru sportowego będzie miało jeszcze dodatkowy smaczek. Po wielomiesięcznej przerwie na trybuny powrócą kibice w ilości 25% pojemności obiektu.

Świt Szczecin zaangażował się również w zbiórkę pieniędzy na leczenie kilkumiesięcznej Ingi Niedźwieckiej z Przęsocina, która zmaga się z chorobą SMA. Dochód ze sprzedaży biletów, kiełbasek z grilla oraz stoiska z wypiekami w całości przeznaczony zostanie na leczenie dziewczynki.

– Serdecznie zapraszamy kibiców już kilkadziesiąt minut przed meczem. Przygotowaliśmy dla Państwa wiele atrakcji, które pomogą zasilić zbiórkę na rzecz małej Ingi – zachęca Szymon Kufel, dyrektor sportowy Świtu Szczecin.

Ponadto tuż przed spotkaniem oraz w jego trakcie odbędą się licytacje gadżetów sportowych, oraz konkursy dla kibiców. Dla najmłodszych przygotowana zostanie strefa zabaw oraz wata cukrowa.

Wziąć rewanż za porażki ze Stężycy

Radunia Stężyca po 29 ligowych kolejkach ma 9 punktów przewagi nad drugim w tabeli Świtem Szczecin. Bilans bezpośrednich spotkań obydwu zespołów jest niekorzystny dla drużyny z północnego Szczecina. Porażki 1:5 i 0:3 w meczach rozgrywanych w Stężycy sprawiły, że bliżej awansu jest drużyna prowadzona przez Sebastiana Letniowskiego.

Piłkarze Świtu Szczecin nie zamierzają jednak tanio sprzedawać skóry i chcą wziąć rewanż za dotkliwe porażki na boisku rywali. Kibice mogą oczekiwać zatem wyrównanego i emocjonującego widowiska. Pierwszy gwizdek sędziego wybrzmi punktualnie o godzinie 17.00.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.