2 731 256

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 2 731 256 | Zgonów: 64 168 | Szczepienia: 9 495 317


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 122 030 | Zgonów: 2 391

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 6 377 | Zgonów: 87

Data aktualizacji: 22 kwietnia 2021 roku, godzina: 10:52 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


ogłoszenie społeczne

Bałtyk Gdynia pierwszym rywalem Świtu Szczecin w rundzie mistrzowskiej

W najbliższą środę Świt Szczecin na stadionie przy ul. Stołczyńskiej 100 mierzyć się będzie z Bałtykiem Gdynia. To pierwsze spotkanie podopiecznych Andrzeja Tychowskiego w grupie mistrzowskiej, do której zakwalifikowało się osiem najlepszych zespołów rundy zasadniczej 3. ligi grupy II.

Teraz najlepsze zespoły mierzyć będą się systemem każdy z każdym, rozgrywając mecz i rewanż, przy zachowaniu punktów z części zasadniczej sezonu.

Świt Szczecin jest aktualnie wiceliderem tabeli i do prowadzącej Raduni Stężyca traci pięć punktów. Do bezpośredniego starcia obydwu zespołów dojdzie już sobotę. Zanim jednak to nastąpi podopieczni Andrzeja Tychowskiego, zagrają z siódmym w tabeli Bałtykiem Gdynia.

Oba zespoły zmierzyły się ze sobą w ramach 15. kolejki obecnego sezonu. 28 listopada ubiegłego roku w Gdyni padł bezbramkowy remis i oba zespoły podzieliły się punktami. Teraz piłkarze z północnego Szczecina, grając na własnym stadionie, będą chcieli rozpocząć rundę mistrzowską od zwycięstwa.

Świt Szczecin, obok drużyny ze Stężycy, może pochwalić się najlepszą defensywą w lidze. Piłkarze Andrzeja Tychowskiego stracili w dotychczas rozegranych 21 spotkaniach zaledwie 12 bramek. Bramkarz Przemysław Matłoka pozostaje niepokonany od 546 minut. Kibice w Skolwinie liczą, że dzięki dobrze zbilansowanej defensywie z ofensywą, będą mogli cieszyć się z kolejnego zwycięstwa i spokojnie przygotowywać do starcia na szczycie z Radunią w Stężycy.

Środowy mecz rozegrany zostanie bez udziału publiczności. Spotkanie będzie transmitowane w mediach społecznościowych klubu z północnego Szczecina.

Świt Szczecin - Bałtyk Gdynia | 7 kwietnia, godzina 17.15

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację