reklama:


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 89 962 | Zgonów: 2 483 | Wyzdrowiało: 68 955


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 1 738 | Zgonów: 32

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 58 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 29 września 2020 roku, godzina: 11.10 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


Derby Regionu: Świt Szczecin podejmie Chemika Police

W niedzielę na stadionie w Skolwinie rozegrane zostaną derby regionu. Świt Szczecin podejmować będzie na własnym stadionie Klub Piłkarski Chemik Police. Początek spotkania o godzinie 18.00.

Piłkarze obydwu zespołów przystąpią do niedzielnego spotkania po ubiegłotygodniowych wysokich porażkach. Podopieczni Andrzeja Tychowskiego niespodziewanie przegrali w Stężycy aż 1:5. O ile sama porażka niespodzianką nie jest, bo w końcu mierzyły się ze sobą dwa bardzo silne zespoły z czołówki tabeli, o tyle rozmiar porażki już tak. Świtowcy zagrali słabe spotkanie, szczególnie w drugich 45 minutach i musieli uznać wyższość rywala.

Policzanie z kolei doznali wysokiej porażki przed własną publicznością z Gwardią Koszalin. Porażka piłkarzy Mariusza Szmita aż 0:6 z pewnością optymizmem przed niedzielnym spotkaniem nie napawa optymizmem. Drużyna z Polic to głównie młodzieżowcy, wspierani kilku doświadczony piłkarzami na czele z Bartoszem Ławą. Z powodów finansowych zostali rzuceni na głęboką wodę i teraz w każdym kolejnym meczu będą musieli walczyć, aby nie zatonąć.

Zdecydowanym faworytem niedzielnej konfrontacji będzie Świt, który z pewnością będzie chciał zrekomensować swoim kibicom rozmiary porażki ze Stężycy.

Świt Szczecin - KP Chemik Police | niedziela, 16 sierpnia godzina 18.00

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda